Par Obamas lēmumu Baltais nams paziņoja vēlu piektdienas vakarā. Pirms tam ASV administrācija ilgi klusēja un neizpauda, vai prezidents gatavojas tikties ar Dalailamu, kurš Vašingtonā ieradies 11 dienu ilgā vizītē, kas noslēdzas jau sestdien.
"Šī tikšanās pasvītro prezidenta stingro atbalstu Tibetas unikālās kultūras un lingvistiskās identitātes pasargāšanai un tibetiešu cilvēktiesību aizsardzībai," teikts Baltā nama paziņojumā.
"Prezidents [tikšanās laikā] uzsvērs savu pastāvīgo atbalstu dialogam starp Dalailamu un Ķīnas valdību, lai atrisinātu domstarpības," norādīts paziņojumā.
Reaģējot uz Obamas lēmumu, Pekina jau izteikusi oficiālu protestu.
Ķīnas Ārlietu ministrija aicinājusi ASV "nekavējoties atsaukt savu lēmumu" un "ievērot savu nopietno apņemšanos atzīt Tibetu par Ķīnas sastāvdaļu".
"Mēs stingri iebilstam pret jebkura ārvalstu politiķa tikšanos ar Dalailamu jebkādā formā," uzsvēris Ķīnas Ārlietu ministrijas pārstāvis, piebilstot, ka plānotā tikšanās var kaitēt Pekinas un Vašingtonas attiecībām.
Līdzīgi iepriekšējai reizei, kad Obama tikās ar dalailamu 2010.gada februārī, Baltais nams cenšas tibetiešu garīgā līdera vizītei pievērst tik mazu uzmanību, cik vien iespējams.
Prezidents viesi uzņems Baltā nama Karšu istabā, nevis Ovālajā kabinetā, kur viņš parasti sagaida ārvalstu vadītājus. Arī žurnālistu klātbūtne tikšanās laikā nav atļauta.
Tikmēr ASV likumdevēji 76 gadus veco Dalailamu Kapitolijā uzņēma jau 7.jūlijā, un daži no viņiem iepriekš kritizēja Obamu, uzskatot, ka viņš nevēlas tikties ar tibetiešu līderi, pakļaujoties Pekinas spiedienam.
Taču Pārstāvju palātas loceklis Kriss Smits, kurš pārstāv republikāņus no Ņūdžersijas, pauda kritisku attieksmi arī pēc Baltā nama piektdienas paziņojuma, norādot, ka gaidāmā tikšanās plānota tā, lai izpelnītos iespējami mazāku mediju vērību.