Tādējādi prezidents mēģināja uzlabot savu ļoti zemo popularitātes reitingu, kuru ir ietekmējuši daudzie skandāli Baltajā namā un izmeklēšana par Krievijas iespējamo iejaukšanos 2016. gada ASV prezidenta vēlēšanās. Tomēr viņam, visticamāk, neizdevās pielabināties demokrātu kongresmeņiem, no kuriem daļa nemaz nepagodināja uzrunu ar savu klātbūtni.
Pastiepj atvērtu roku
Pirms gada, sakot savu inaugurācijas runu, Tramps runāja gandrīz vai par apokaliptisku Ameriku, kurā politiskā un finanšu elite domā tikai par savu labumu, bet miljoniem ierindas iedzīvotāju ir palikuši bez darba, jo lielie ražotāji savas rūpnīcas ir pārcēluši uz citām valstīm. Viņš arī paziņoja, ka ASV apdraud noziedzība, narkotikas un terorisms, un solīja izbeigt šo "amerikāņu slaktiņu". Daudzi šo runu uztvēra kā amerikāņus polarizējošu. Arī atsevišķi Trampa prezidentūras pirmā gada lēmumi, piemēram, plašus protestus izraisījušais aizliegums iebraukt ASV vairāku musulmaņu valstu pilsoņiem un sienas būvniecība uz robežas ar Meksiku, ir iedzinuši pamatīgu ķīli ASV sabiedrībā un starp Kongresa locekļiem. Prezidents vai ik dienu ir nācis klajā ar paziņojumiem tviterī, kuros uzbrucis saviem oponentiem. Tāpēc ar zināmām bažām tika gaidīta viņa pirmā uzruna likumdevējiem par stāvokli valstī, ko prezidenti parasti izmanto, lai izklāstītu savus nākamā gada plānus un uzslavētu jau padarīto.
Daudziem par pārsteigumu Tramps savu aptuveni 80 minūšu garo uzrunu Kapitolijā sāka ar aicinājumu aprakt kara cirvi. "Es aicinu mūs visus aizmirst nesaskaņas, lai rastu kopīgu valodu, kurā runāt ar cilvēkiem, kas mūs ievēlēja," sacīja ASV prezidents. "Es sniedzu atvērtu plaukstu abu partiju – Demokrātu un Republikāņu – locekļiem, lai mēs kopā aizsargātu mūsu pilsoņus, kuriem ir dažāda izcelsme, ādas krāsa un ticība." Tramps arī vērsās pie nācijas, mudinot būt "vienai komandai, vienai tautai un vienai amerikāņu ģimenei".
atkal
Zobs Kaulā
ļuļa