Bažas radījuši ne tikai ASV prezidenta iekšpolitiskie lēmumi, bet arī Trampa administrācijas ārpolitiskie manevri. Tie ir samazinājuši Rietumu sabiedroto paļāvību uz Vašingtonu, bet vienlaikus vairojuši tādu nedemokrātisku valstu kā Ķīna un Krievija pārliecību, ka Savienoto Valstu globālā ietekme sarūk, neraugoties uz joprojām neapšaubāmo militāro pārspēku.
Trampam nav izveidojušās siltas attiecības ar ASV senākās sabiedrotās Lielbritānijas premjerministri Terēzu Meju un Eiropas ietekmīgāko politiķi – Vācijas kancleri Angelu Merkeli. Taču viņam ir labs kontakts ar tādiem autoritāriem vadītājiem kā Ķīnas prezidents Sji Dzjiņpins, Filipīnu prezidents Rodrigo Duterte, Ēģiptes prezidents Abdelfatahs as Sisi un Saūda Arābijas troņprincis Muhammads bin Salmans.
Cilvēktiesību aizstāvji ir norādījuši, ka Trampa netolerantie izteikumi par minoritātēm un uzbrukumi medijiem iedvesmo nedemokrātiskus līderus, kuriem ASV prezidentam nebūtu jālīdzinās.
Visu rakstu lasiet laikraksta Diena piektdienas, 19. janvāra, numurā! Ja turpmāk vēlaties Dienas publikācijas lasīt drukātā formātā, laikrakstu iespējams abonēt ŠEIT!
Trollis JT
rekur
elementāri