Tramps vietnē Twitter ierakstīja, ka ANO ir "tik liels potenciāls, bet tā kļuvusi vienkārši par klubu, kur cilvēki sanāk, sarunājas un labi pavada laiku. Cik skumji".
Jau vēstīts, ka ANO Drošības padome piektdien pieņēma rezolūciju, kurā pieprasīts Izraēlai apturēt ebreju apmetņu būvniecību palestīniešu teritorijās.
Rezolūciju izdevās pieņemt, jo ASV negaidīti atteicās izmantot savas veto tiesības Drošības padomē šīs rezolūcijas bloķēšanai.
ASV, atturoties un neizmantojot veto tiesības, deva iespēju pirmoreiz kopš 1979.gada pieņemt ANO rezolūciju, kurā ir nosodīta Izraēlas apmetņu politika okupētajās palestīniešu teritorijās.
Rezolūciju atbalstīja 14 no 15 Drošības padomes loceklēm. Balsojumā atturējās vienīgi ASV, kas apmetņu celtniecību gan neatbalsta, bet parasti izmantojusi veto tiesības, lai bloķētu Izraēlu nosodošas rezolūcijas, skaidrojot, ka Izraēlas un palestīniešu domstarpības jārisina sarunu ceļā.
ASV vēstniece ANO Samanta Pauere skaidroja ASV atturēšanos ar bažām, ka ebreju apmetņu paplašināšana apdraud iespēju panākt mieru ar palestīniešu valsts izveidošanu līdzās Izraēlai. Ebreju apmetnes tiek celtas teritorijā, kuru palestīnieši uzskata par savas nākotnes valsts daļu.
Izraēlas centienus savukārt atbalstīja jaunievēlētais ASV prezidents Donalds Tramps, kas uz balsojuma rezultātu reaģēja ar tvītu, kurā solīja, ka "attiecībā uz ANO situācija būs citāda pēc 20.janvāra," tātad pēc viņa inaugurācijas ASV prezidenta amatā.
Tramps intervijā aģentūrai AP pērnā gada decembrī uzsvēra, ka Izraēlas un palestīniešu jautājumā vēlas būt "ļoti neitrāls". Tomēr prezidenta vēlēšanu kampaņas gaitā viņa izteikumi kļuva aizvien vairāk draudzīgāki Izraēlai.
ASV uzlika veto līdzīgai rezolūcijai 2011.gadā, un tas bija vienīgais Obamas administrācijas veto ANO Drošības padomē.
Vašingtona ir 30 reizes izmantojusi veto tiesības, lai bloķētu ANO Drošības padomes rezolūciju pieņemšanu par Izraēlu un palestīniešiem.