Vienlaikus prezidents aizstāvēja pielaidīgākas nostājas ieņemšanu pret Ķīnu tirdzniecības un citos jautājumos, lai gan priekšvēlēšanu kampaņas laikā pārmeta Pekinai manipulēšanu ar valūtu un draudēja piemērot 45% tarifu importam no Ķīnas.
Intervijā Fox News Tramps norādīja, ka viņam ar Ķīnas prezidentu Sji Dzjiņpinu izveidojušās spēcīgas attiecības, kādēļ viņš arī atteicies no agrākās kritiskās nostājas.
"Ko es tagad darīšu? Sākšu tirdzniecības karu ar Ķīnu, kamēr sadarbojos ar to pie lielākas problēmas risināšanas, proti, Ziemeļkorejas? Tāpēc es izturos pret Ķīnu ar lielu cieņu. Es izjūtu lielu cieņu pret viņu (Dzjiņpinu). Tagad mēs redzēsim, ko viņš spēj izdarīt," sacīja Tramps.
Baltā nama saimnieks norādīja, ka Ķīnai sarunās ar Ziemeļkoreju sokas labi.
"Dauzi kuģi ar oglēm ir nosūtīti atpakaļ, degviela nosūtīta atpakaļ. Viņi vairs nekārto lietas, kā līdz šim. (..) Neviens nekad agrāk nav redzējis tik pozitīvu atbildi no Ķīnas mūsu interesēs," sacīja Tramps.
Domājams, ka pagrieziena punkts Trampa attiecībās ar Ķīnu bija viņa tikšanās ar Sji Floridā aprīļa sākumā.
ASV eksperti uzskata, ka tikai Ķīnas rīcībā ir gana stipras politiskās un ekonomiskās sviras, lai savaldītu Ziemeļkoreju un nepieļautu, ka tās rīcībā nonāk kodolgalviņu nestspējīga tālas darbības rādiusa ballistiskā raķete, kas spētu sasniegt ASV.