"Es esmu noteicis datumu ap 15.septembri, un šajā brīdī tas pārtrauks darboties Savienotajās Valstīs," Tramps sacīja žurnālistiem.
"Tas tiks slēgts 15.septembrī, ja Microsoft vai kāds cits nespēs to nopirkt vai vienoties par darījumu."
Tramps pastiprināja spiedienu pret TikTok mātesuzņēmumu ByteDance, cenšoties panākt, lai tas vienojas par darījumu, pēc tam kad Microsoft nedēļās nogalē bija apstiprinājis, ka abas puses risina sarunas, un Baltais nams bija atkāpies no Trampa sākotnējiem draudiem par tūlītēju aizliegumu.
Tramps vēl piektdien lika noprast, ka gatavojas aizliegt TikTok Savienotajās Valstīs, izmantojot ārkārtējās ekonomiskās pilnvaras vai izpildrīkojumu.
ASV amatpersonas pēdējos mēnešos paudušas bažas, ka Pekina varētu izmantot TikTok spiegošanai vai cenzēt lietotnes saturu. Savukārt TikTok noliedz, ka to ietekmētu Ķīnas valdība.
TikTok popularitāte pasaulē pēdējā laikā strauji pieaugusi, īpaši gados jaunu cilvēku vidū. Lietotne piedāvā veidot īsus videoklipus un ar tiem dalīties.
ASV finanšu ministrs Stīvens Mnučins intervijā ABC News sacīja, ka TikTok nevar turpināt pastāvēt esošajā formātā.
Mnučins, kurš vada Ārvalstu investīciju Savienotajās Valstīs komiteju, sacīja, ka komiteja izvērtē TikTok darbību un ir secinājusi, ka TikTok nevar turpināt darboties esošajā formātā, jo pastāv risks, ka tā sūta uz Ķīnu datus par 100 miljoniem amerikāņu.
Ministrs norādīja, ka prezidents var pieprasīt, lai Ķīnas interneta tehnoloģiju kompānija ByteDance pārdod uzņēmumu, kas Savienotajās Valstīs pārvalda lietotni TikTok, vai arī nobloķēt lietotni ASV.
ASV datortehnoloģiju kompānija Microsoft ir apstiprinājusi, ka ved sarunas par TikTok iegādi.