Finanšu ministrija nodēvēja šīs sankcijas par lielākajām ar Ziemeļkoreju saistītajām sankcijām, kas piemērotas pašreizējā ASV "maksimuma spiediena kampaņā" pret Phenjanu, lai piespiestu to atteikties no savām kodolieroču un raķešu programmām.
Kuģi, kuriem piemērotas sankcijas, reģistrēti Ziemeļkorejā, Ķīnā, Singapūrā, Taivānā, Honkongā, Māršala Salās, Tanzānijā, Panamā vai Komorās, vai arī kuģo zem šo valstu karogiem.
Sankciju piemērošana nozīmē līdzekļu iesaldēšanu ASV un aizliegumu ASV pilsoņiem un uzņēmumiem iesaistīties jebkādos darījumos ar "melnajā sarakstā" iekļautajiem cilvēkiem, uzņēmumiem un institūcijām.
Savienoto Valstu finanšu ministrs Stīvens Mnučins sacīja, ka ASV cenšas "ievērojami traucēt" Ziemeļkorejai nelegāli kuģot starptautiskos ūdeņos.
"Finanšu ministrija agresīvi vēršas pret visiem nelegālajiem ceļiem, kurus Ziemeļkoreja izmanto, lai izvairītos no sankcijām," paziņoja ministrs, piebilstot, ka tādēļ tiks bloķēta arī to kuģu kompāniju un uzņēmumu darbība, kas sadarbojas ar Ziemeļkoreju.
Mnučins sacīja, ka Tramps "licis skaidri saprast uzņēmumiem visā pasaulē, ka gadījumā, ja tie izvēlēsies palīdzēt finansēt Ziemeļkorejas kodolambīcijas, viņi neiesaistīsies darījumos ar Savienotajām Valstīm".
Finanšu ministrija arī nākusi klajā ar paziņojumu, kurā brīdināts par Ziemeļkorejas negodīgo kuģošanas praksi un sankcijām, kas draudēs par preču piegādāšanu ar kuģiem uz un no Ziemeļkorejas.
Tramps Konservatīvās politiskās rīcības konferencē (CPAC) sacīja, ka šīs ir smagākās sankcijas, kādas jebkad ieviestas.
Ziemeļkoreja iemanījusies apiet sankcijas, slēpjot informāciju par saviem kuģiem un pārkraujot kravas no viena kuģa otrā.
tiem kas tankā
nano falls
reptilis