Šajos darījumos nozīmīga loma bijus arī Lielbritānijā bāzētu uzņēmumu kontiem, Bloomberg atzinis Igaunijas Finanšu policijas vadītājs Madis Reimands. Viņš atzinis, ka pašlaik nav pietiekamu pierādījumu kriminālvajāšanas sākšanai, taču Finanšu policijas ikgadējā pārskatā uzsvērta nepieciešamība iestādei spēt iesaldēt aizdomīgus aktīvus, ja nav pierādāma to izcelsme.
Divās no četrām minētajām shēmām Krievijas aktīvi izvesti caur Moldovu un caur Igaunijas bankām "sakārtoti" 2 no 47 miljardiem ASV dolāru.
Trešajā shēmā uzņēmumi un valsts institūcijas pārveduši vairāk nekā 3,9 miljardus dolāru uz nerezidentu korporatīvajiem kontiem Igaunijas bankās. Iepriekš lēsts, ka caur šo shēmu izvesti 2,9 mipjardi dolāru.
Savukārt ceturtā shēma saistīta ar Krievijas kompāniju daļu un akciju pārvešanu uz nerezidentu kontiem Igaunijas bankās, tālāk pārdodot caur vietējo finanšu sistēmu.
Jau vēstīts, ka Dānijas lielākās bankas Danske Bank Igaunijas nodaļa 2013. gadā slēgusi vairāku kompāniju kontus, kad atklājies, ka tos izmantojis Vladimira Putina ģimenes loceklis un Krievijas Federālajam drošības dienestam (FSB) pietuvināti cilvēki, lai atmazgātu lielu naudas daudzumu, par nopludinātā ziņojumā pieejamo informāciju vēstīja organizētās noziedzības un korupcijas ziņošanas projekts OCCRP.
Igaunijas Finanšu inspekcija norādījusi, ka 2014.gadā veikusi Danske Bank Igaunijas filiālē pārbaudes, kurās konstatēti plaši, ilgstoši un sistemātiski naudas atmazgāšanas novēršanas normatīvu pārkāpumi. Tā arī atklājusi, ka Danske Bank filiāle nav pienācīgi analizējusi savu klientu - uzņēmumu Lantana Trade LLP.
Ass
Ēriks
Neslāvs