Pētījumā, kurā uzklausīti vairāk nekā 3000 respondentu, noskaidrots, ka 13 procentiem no viņiem tāda iespēja bijusi jau agrāk, bet vēl 17 procentiem tā radusies, kopš Igaunijā izsludināta ārkārtas situācija, lai ierobežotu jaunā koronavīrusa izplatīšanos.
Iespēja strādāt attālināti visplašāk pieejama Tallinā un Tartu strādājošajiem - attiecīgi 32 un 28 procentiem.
Citos Igaunijas reģionos aptuveni piektā daļa aptaujāto sacījuši, ka var strādāt no mājām, bet vienlaikus šā segmenta respondenti uzsvēruši, ka daudzas darba vietas viņu reģionā nav piemērotas attālinātam darbam.
Vismazākais attālināti strādājošo īpatsvars ir Vīlandes apriņķī, kur no mājām strādā 17% respondentu, kā arī Veru, Valgas un Pelvas apriņķos, kur šis rādītājs ir 18%. Gandrīz puse respondentu no šiem apriņķiem teikuši, ka viņu darba raksturs neļauj strādāt attālināti.
"Pētījums skaidri apliecina, ka attālināti var strādāt uzņēmumu vadītāji, mārketinga speciālisti un finanšu un informācijas tehnoloģiju (IT) nozares darbinieki, arī biroju darbinieki un pārdošanas jomas asistenti," stāstījis "CVKeskus.ee" mārketinga vadītājs Henrijs Auvērts.
"Mazliet pārsteidz, ka arī minētajās jomās ir darbinieki, kuri teic, ka viņu darba devēji pašreizējā situācijā nepieļauj attālinātu darbu. Piemēram, astoņi procenti IT nozares darbinieku sacījuši, ka viņu darba devējs viņiem neļauj strādāt no mājām, kaut arī viņu darba raksturs to atļautu," viņš norādījis.