Kā norāda Viļņas apriņķa policija, šī nelegālā produkcija - vairāk nekā 18 000 iesaiņojumi, kuras kopējā vērtība pārsniedz 240 000 eiro, - bijusi sagatavota izplatīšanai Lietuvā un citās Eiropas Savienības valstīs.
Lielākas bažas raisa iespēja, ka šo iepakojumu saturs varētu neatbilst veselības normu prasībām un apdraudēt zīdaiņu veselību.
Pēc policijas datiem, tas ir pirmais tāda veida sūtījums, bet līdz šim Aptamil viltojumi Lietuvas tirgū nav nonākuši. To apliecinājis arī Lietuvas Valsts pārtikas un veterinārijas dienests.
"Saskaņā ar mūsu rīcībā esošo informāciju minētais viltoto maisījumu sūtījums ir aizturēts un tirgū nav nonācis," ziņu aģentūrai BNS sacījusi šā dienesta pārstāve Jurgita Savickaite.
Savus atzinumus par konfiscēto produkciju sniegs Valsts pārtikas un veterinārijas dienests un oficiālie Danone pārstāvji.
Lietuvas Ekonomisko noziegumu izmeklēšanas pārvaldē sākta pirmstiesas izmeklēšana par sveša preču vai pakalpojumu zīmola izmantošanu. Pārbaude uzņēmumā veikta sadarbībā ar starptautiskajām institūcijām.
Kā aģentūru LETA informēja Danone grupas uzņēmuma Nutricia pārstāve Liene Krīvena, Vilņā atrastās produkcijas iepakojumi nav pieejami nevienā no Baltijas valstīm un nav marķēti vietējās valodās.
Tāpat Krīvena norādīja, ka Nutricia patlaban aktīvi sadarbojas ar Lietuvas policiju.
Nutricia ģenerāldirektors Bass Vermorkens uzsver, ka pārtikas kvalitāte un drošība ir uzņēmuma prioritāte, un aicina Aptamil produktus iegādāties tikai oficiālajās tirdzniecības vietās. Oriģinālos Aptamil produktus varot atpazīt pēc iepakojuma marķējuma latviešu, lietuviešu un igauņu valodās.