Tādu ieteikumu pagājušajā nedēļā valdībai sniedza Valsts ārkārtējo situāciju komisija (VESK), norādot, ka nevar izslēgt jauna pandēmijas viļņa iespējamību.
Kā norādījis veselības ministrs Arūns Duļķis, līdzšinējos atbalsta pasākumus pandēmijas skartajai uzņēmējdarbībai paredzēts turpināt.
Pēc viņa teiktā, pašreizējo normatīvo regulējumu attiecībā uz piesardzības pasākumiem nav paredzēts būtiski mainīt, jo riski joprojām pastāv, lai gan pašlaik epidemioloģiskā situācija jūtami uzlabojusies.
"Mums ir [jaunā koronavīrusa] Delta paveids, vakcinācijas process palēninājies - mēs vienkārši adaptējam tiesisko regulējumu," skaidrojis ministrs.
Uzklausot VESK ieteikumu, valdība lēmusi, ka tirdzniecības un pakalpojumu sniegšanas vietās, valsts un pašvaldību iestādēs un uzņēmumos darbs organizējams saskaņā ar ārkārtējās situācijas vadītāja noteikto kārtību, ievērojot prasības attiecībā uz apmeklētāju plūsmu regulēšanu, distancēšanos un higiēnas noteikumu ievērošanu.
Arī turpmāk paliks spēkā tā dēvētā iespēju pase vakcinētajiem, pārslimojušajiem un personām ar negatīvu Covid-19 testu. To varēs izmantot izglītības un veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanai, kā arī lielos masu pasākumos, piemēram, festivālos un koncertos, kurus skatītāji vēro ne tikai no konkrētām sēdvietām, bet paliks spēkā prasība visus apmeklētājus reģistrēt, biļetes tirgojot internetā.
Pašlaik Lietuvā brīvdabas pasākumos iespēju pasu īpašnieki drīkst piedalīties neierobežotā skaitā, vienlaikus gan neaizpildot vairāk par 75% sēdvietu.
Telpās joprojām ieteikts valkāt mutes un deguna aizsegus.
Jau ziņots, ka saskaņā ar Lietuvas Statistikas departamenta datiem 14 dienu kumulatīvais inficēšanās gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju 28.jūnijā valstī ir 31,3.
Pret Covid-19 Lietuvā vakcinēti kopumā 1 228 009 cilvēki, tostarp 942 084 cilvēkiem vakcinācijas process pabeigts.