Opozīcijas ierosinājumu izteikt neuzticību premjeram atbalstīja 40 no 96 klātesošajiem Igaunijas parlamenta deputātiem, bet 55 balsoja pret.
Pirms balsojuma Ratass vairāk nekā trīs stundas atbildēja uz deputātu jautājumiem.
Jau ziņots, ka Rīgikogu spīkers Henns Pelluāss parlamenta ārkārtas sēdi sasaucis pēc 44 opozīcijas deputātu ierosinājuma.
"Ar nožēlu jāteic, ka, būdams premjerministrs, Jiri Ratass nav spējis garantēt cienīgu Igaunijas vadību. Jiri Ratass nav spējis izveidot valdību, kas strādātu Igaunijas nākotnei. Tā vietā Igaunijai ir valdība, kas no pirmās dienas ir uzbrukusi dažādām sabiedrības grupām un šķeļ sabiedrību," paziņoja parlamenta opozīcijā esošā Reformu partija, kas rosinājusi neuzticības izteikšanu.
3.martā notikušajās vēlēšanās Igaunijas parlamentā, kurā ir pavisam 101 vieta, visvairāk mandātu - 34 - ieguva liberālā Reformu partija. Centra partija ieguva 26 mandātus, populistiskā un nacionālistiskā EKRE - 19, nacionālkonservatīvā Tēvzeme - 12 un Sociāldemokrātiskā partija (SDE) - 10.
Iepriekšējā Ratasa valdība, ko līdz ar centristiem veidoja Tēvzeme un SDE, pēc jaunā sasaukuma parlamenta pirmās sēdes paziņoja par atkāpšanos.
Pēc neveiksmīgiem Reformu partijas mēģinājumiem izveidot valdību Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida valdības veidošanu atkal uzticēja Ratasam.
Ratasa otrā valdība, ko centristi veido kopā ar Tēvzemi un EKRE zvērestu parlamentā deva 29.aprīlī.
Jau pirms valdības apstiprināšanas daudzi kritizēja EKRE populistu iesaisti valdībā.
Nepilnu četru mēnešu laikā valdībai ir bijis vairākkārt jātaisnojas par EKRE ministru un citu partijas biedru izteikumiem un rīcību.