"Finanšu noziegumu izmeklēšanas dienests ir informēts, ka finanšu institūcija ir apturējusi "PhosAgro Baltic" kontus un iesaldējusi līdzekļus vairāk nekā 2,9 miljonu eiro apmērā. Lēmums pieņemts 10.martā," centram teikusi dienesta preses pārstāve Modesta Zdanauskaite.
Lietuvā iesaldēti vēl 4,4 miljoni eiro, kas pieder astoņām juridiskām un četrām fiziskām personām.
"Siena" vēstīja, ka "PhosAgro" grupas patiesā labuma guvēju vidū ir oligarha un minerālmēslu ražotāja "PhosAgro" izpilddirektora Andrejs Gurjeva, kurš iekļauts Eiropas Savienības (ES) sankciju sarakstā, ģimene un Sanktpēterburgas zinātnieks Vladimirs Ļitviņenko, kurš bija Krievijas prezidenta Vladimira Putina promocijas darba vadītājs. Gurjevs pēc tam, kad 9.martā stājās spēkā ES noteiktās sankcijas, atkāpās no "PhosAgro" vadītāja amata.
Lietuvas parlamenta Budžeta un finanšu komisijas priekšsēdētājs Mīkols Majausks šonedēļ ziņu aģentūrai BNS sacījis, ka kopš 24.februārī Krievija sāka iebrukumu Ukrainā Lietuvā sankcijas noteiktas 11 kompānijām un piecām privātpersonām un Lietuvas bankās kopumā līdz šim iesaldēti 3,224 miljoni eiro un 1,368 miljoni ASV dolāru (1,248 miljoni eiro).
Viņš informēja, ka sankcijas vērstas pret trim ES sankciju sarakstā iekļautiem Krievijas oligarhiem, kas saistīti ar militārās rūpniecības sektoru: "Rosteh" izpilddirektoru Sergeju Čemezovu, ieguves un tērauda uzņēmuma "Severstaļ" izpilddirektoru Alekseju Mordašovu, kurš ir akcionārs arī uzņēmumā "Lenta" un tūroperatorā "TUI", kā arī minerālmēslojuma un ogļu magnātu Andreju Meļņičenko.
Majausks atzina, ka viņam nav informācijas, vai visas personas, kurām iesaldēti līdzekļi Lietuvā ir saistītas ar šiem oligarhiem.