"Balkānu migrācijas maršrutā gandrīz nav kustības," viņš norādīja Francijas laikraksta Le Figaro ceturtdien publiskotā intervijā.
Legeri nelegālo imigrantu skaita samazinājumu skaidroja ar Maķedonijas, Slovākijas un Slovēnijas robežu slēgšanu, kā arī ar ES un Turcijas vienošanos par nelegālās imigrācijas apkarošanu.
Frontex vadītājs uzsvēra, ka kopš 20.marta nelegāli robežu šķērsojošie sīrieši tiek sistemātiski sūtīti atpakaļ uz Turciju.
"Tam ir patiešām atturošs efekts, jo pirmo reizi mēs esam spējuši pagriezt straumi atpakaļ, lai arī tas prasa laiku," viņš piebilda.
Tomēr Frontex ir saskaitījis 60 000 nelegālo imigrantu, kas kopš gada sākuma ieradās ES pa Vidusjūras centrālo daļu. Izveidoti arī jauni maršruti gan no Ēģiptes, gan Turcijas, tomēr 85% nāk no Lībijas, skaidroja Legeri.
Viņš pavēstīja, ka Itālijā dislocēti 600 Frontex robežsargi, kas ir rekordliels skaits.
Aģentūras vadītājs norādīja, ka no Turcijas lielākoties ierodas migranti no Afganistānas, Irākas, Sīrijas, Bangladešas un Pakistānas, bet no Lībijas Eiropā cenšas nokļūt cilvēki no Eritrejas, Somālijas, Sudānas, kā arī no Senegālas, Kotdivuāras un Gambijas.
Pērn Eiropā ieradās 1,2 miljoni nelegālo imigrantu - pārsvarā no Afganistānas, Irākas un Sīrijas. Nelegālo imigrantu vidū tikai 30% ir Sīrijas kara bēgļi, pārējie ir ekonomiskie imigranti, decembrī atzina Eiropadomes prezidents Donalds Tusks.