Huawei ir viens no pasaulē lielākajiem telekomunikāciju aprīkojuma un viedtālruņu ražotājiem. ASV un citas rietumvalstis ir paudušas bažas, ka Ķīnas valdība varētu izmantot uzņēmuma ražotās tehnoloģijas, lai veiktu starptautisku spiegošanu. Huawei apgalvo, ka nav pakļauts valdības kontrolei.
Apdraud nacionālo drošību
ASV Tieslietu departaments šonedēļ publicēja apsūdzības rakstu, kurā apgalvots, ka Huawei ir apzināti maldinājis vairākas vārdā nenosauktas ASV strādājošas bankas par savām attiecībām ar diviem meitasuzņēmumiem – Huawei Device USA un Skycom Tech –, lai varētu veikt biznesa darījumus ar Irānu, pret ko ASV ir noteikusi plašas sankcijas. Šajā krāpniecības shēmā bijusi iesaistīta arī Huawei finanšu direktore Mena Vaņdžuo, kuras tēvs ir kompānijas dibinātājs Rens Dženfei.
Huawei arī apsūdz par to, ka uzņēmums no mobilo sakaru operatora T-Mobile ir nozadzis tehnoloģiju, ko izmantoja, lai pārbaudītu viedtālruņu izturību. T-Mobile izstrādātais robots Tappy atdarināja cilvēka pirkstu pieskārienus, lai veiktu dažādas darbības ar viedtālruņiem, pārbaudītu to reakciju un konstatētu nepilnības to programmatūrā. T-Mobile savulaik apsvēra tehnoloģijas pārdošanu mobilo telefonu ražotājiem, tāpēc 2012. gadā deva iespēju Huawei inženieriem ASV pastrādāt ar Tappy. Saskaņā ar ASV Tieslietu departamenta apsūdzības rakstu Huawei izmantoja šo iespēju, lai iegūtu pēc iespējas plašāku informāciju par tehnoloģiju un vēlāk izstrādātu savu robotu, vēsta Business Insider.
Visu rakstu lasiet laikraksta Diena trešdienas, 30. janvāra, numurā! Ja turpmāk vēlaties Dienas publikācijas lasīt drukātā formātā, laikrakstu iespējams abonēt ŠEIT!
Alla Borisovna
Labais
Tiesnesis