Eiropas tiesa lēmusi, ka Eiropas Savienības (ES) valstīm ir tiesības atteikt pabalstus tiem imigrantiem, kuri aktīvi nemeklē darbu.
ES pilsoņi, kuri ieceļo valstīs, lai tikai saņemtu pabalstus, varētu tikt izslēgti no šīm pabalstu shēmām, liecina Eiropas Kopienu Tiesas nule publicētais spriedums. Tā atzīst, ka ES dalībvalstīm ir jābūt tiesībām atteikt sociālos pabalstus ekonomiski neaktīviem ES pilsoņiem, kuri ir pārcēlušies uz valsti tikai ar mērķi saņemt pabalstus. Šis lēmums ir iepriecinājis tādas valstis kā Lielbritāniju un Vāciju, kas jau iepriekš ir izteikušas vēlmi ieviest ierobežojumus tā saucamajam pabalstu tūrismam, cenšoties mazināt augošo nestrādājošo imigrantu skaitu.
Vairāki ES līderi, piemēram, Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kamerons, iepriekš ir aktīvi norādījuši uz šo problēmu, jo, kaut arī ES ir atļauta brīva iedzīvotāju plūsma, mazāk saprotami ir noteikumi par iedzīvotāju loku, kuri var pieprasīt pabalstus, taču dažas valstis jau strādā pie pabalstu saņēmēju loka ierobežošanas.
Tā, piemēram, Beļģijā imigrantiem, kuri nestrādā, tiek nosūtīta vēstule ar prasību, lai viņi atstāj valsti, jo ir kļuvuši par nepamatotu slogu valstij. Savukārt citas valdības, piemēram, Lielbritānijā, ir sūdzējušās, ka ES likumi paredz pārāk mazu iespēju ierobežot pabalstus migrantiem no citām reģiona dalībvalstīm, taču amatpersonas iepriekš paziņoja, ka problēma reģionā nav plaši izplatīta, turklāt bijušais Eiropas nodarbinātības lietu komisārs Laslo Andors izteicās, ka Kamerons izplatot mītus.
Temats aktualizēts pēc kādas Rumānijas sievietes prasības tiesā, kurai Vācijā bija piedzimis bērns un kura saņēmusi bērnu pabalstus 317 eiro apmērā mēnesī, bet kurai tika atteikts bezdarbnieku pabalsts, tiklīdz amatpersonas secināja, ka viņa aktīvi nemeklē darbu, turklāt viņai nebija profesionālās kvalifikācijas un viņa nezināja vācu valodu.
Visu rakstu "Pabalstu tūristiem" nākotnē klāsies grūtāk lasiet 12. novembra laikrakstā Dienas Bizness.