Nav skaidrs, vai tuvākajā laikā abu Koreju starpā iespējams panākt kardinālu vienošanos par spriedzes mazināšanu, jo Dienvidkorejai saišu paplašināšana jāsaista ar Ziemeļkorejas kodolatbruņošanās progresu, skaidro eksperti.
Ziemeļkorejas mediji apsūdzējuši Dienvidkoreju, ka tā nevar spert apņēmīgus soļus izlīguma virzienā, jo tai ir "jāseko līdzi kāda cita sejas izteiksmei", šādi, pēc visa spriežot, norādot uz ASV.
"Mēs ceram, ka Dienvidkorejas varasiestādes kaut ar novēlošanos nāks pie prāta un atrotīs piedurknes, lai uzlabotu attiecības Koreju starpā," teikts Ziemeļkorejas laikraksta Rodong Sinmun komentārā.
Otrdienas sanāksme abu Koreju kopīgajā Panmundžomas pamiera ciematā bija otrā augsta ranga militārā tikšanās pēc aprīļa samita, kurā abu valstu līderi pauda apņēmību mazināt vēl viena Korejas pussalas kara draudus.
Kā sacīja Dienvidkorejas delegācijas vadītājs Kims Dogjuns, abas Korejas principā pieturas pie kopīgiem uzskatiem attiecībā uz kopīgi kontrolētā Panmundžoma apvidus atbruņošanu, atsevišķu sargposteņu aizvākšanu no demilitarizētās zonas līdzās abu valstu robežai, to, lai tiktu apturēti naidīgi soļi līdzās apstrīdētajai jūras robežai, kā arī attiecībā uz 1950.-1953.gada Korejas karā kritušo karavīru kopīgu meklēšanu demilitarizētajā zonā.
Abas Korejas turpinās sarunas par šo jautājumu detaļām, apliecināja Dienvidkorejas Aizsardzības ministrija.
TrollisJT