"Pilnie dati par bojāgājušo skaitu pēdējās kauju darbības saasināšanās laikā (no janvāra vidus līdz februāra vidum) vēl nav saņemti. Kopumā kopš konflikta sākuma 2014.gada aprīļa vidū līdz 2015.gada 19.martam ir dokumentēta 6072 cilvēku nāve, vēl 15 345 guvuši ievainojumus," teikts ziņojumā.
Šādus datus sniedz ANO Ukrainas cilvēktiesību uzraudzības misija un Pasaules Veselības organizācija (PVO), norāda OCHA.
Statistika iegūta, balstoties uz informāciju, ko sniedz Ukrainas varasiestādes, kā arī Doņeckas un Luhanskas apgabalu medicīnas iestādes.
"ANO Ukrainas cilvēktiesību uzraudzības misija un PVO uzskata, ka reālais bojāgājušo skaits ir krietni augstāks," teikts OCHA ziņojumā.
Ukrainas iekšienē pārvietoto personu skaits sasniedzis 1 152 000, bet bēgļu gaitās uz ārzemēm devušies 747 000 Ukrainas iedzīvotāju. No viņiem Krievijā patvērumu raduši 611 000, bet 81 000 - Baltkrievijā.
ANO konstatē, ka Ukrainā pamiers "kopumā tiek ievērots", vienlaikus norādot, ka Mariupoles apkaimē situācija "saglabājas saspringta".
Krievija pērn februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.
Kā janvāra beigās ANO Drošības padomes sēdē apliecināja Ukrainas vēstnieks ANO Jurijs Sergejevs, Ukrainas austrumos atrodas 12 000 Krievijas karavīru.
Ukrainas, Francijas, Vācijas un Krievijas līderi 12.februārī sarunās Minskā vienojās par karaspēka un smagās tehnikas atvilkšanu, kā arī par uguns pārtraukšanu Ukrainas austrumos, sākot no 14.februāra pusnakts.
Ignorējot pamiera vienošanos, Krievijas algotņi un karavīri uzbruka stratēģiski svarīgajai Debaļcevei, bet šobrīd Krievijas bruņotie spēki jau tiek koncentrēti pie Mariupoles.