"Drošības padomes locekles pauda dziļas bažas par situāciju, kura strauji pasliktinās, un stingri nosodīja vardarbības lietošanu pret mierīgiem protestētājiem un simtiem civiliedzīvotāju nāvi, starp kuriem ir sievietes un bērni," teikts paziņojumā, kas pieņemts pēc Lielbritānijas ierosinājuma.
Paziņojuma projekta agrīnās versijās Rietumvalstis gribēja iekļaut "gatavību apsvērt tālākus soļus" , kas nozīmētu starptautisku sankciju iespējamību, bet Mjanmas svarīgākā sabiedrotā Ķīna bloķēja šādu tekstu.
Pekina arī pieprasīja mīkstināt tekstu par simtiem civiliedzīvotāju "nogalināšanu", un tas tika nomainīts ar civiliedzīvotāju "nāvi".
Tekstu vairākkārt bloķēja arī Krievija, kura gribēja tajā iekļaut teikumu, kurā būtu nosodīta drošības spēku locekļu nāve demonstrācijās.
Neraugoties uz ilgajām sarunām, Drošības padomes vienprātīga viedokļa panākšana par Mjanmu ir "ļoti svarīgs signāls", atzina kādas valsts vēstnieks.
Kopš Mjanmā 1.februārī notikušā militārā apvērsuma DP ir vienbalsīgi pieņēmusi trīs paziņojumus pr Mjanmu. Ķīna, kas nav atzinusi šāda apvērsuma faktu, tomēr ir panākusi šo paziņojumu sašaurināšanu.
DP nostāja līdz šim ir maz ietekmējusi Mjanmas armiju.