Konferences COP25 vienošanās "pauž steidzamu nepieciešamību" pēc jauniem mērķiem, lai pārvarētu plaisu, kas pastāv starp pašreizējo ogļskābās gāzes emisiju un Parīzes vienošanās mērķiem, paziņoja Spānija.
ANO ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs pauda vilšanos par konferences iznākumu, nodēvējot to par garām palaistu izdevību globālās klimata krīzes risināšanā.
"Es esmu vīlies COP25 rezultātos. Starptautiskā sabiedrība pazaudēja nozīmīgu iespēju parādīt lielākas ambīcijas" cīņā ar klimata krīzi, paziņoja ANO ģenerālsekretārs.
"Mēs nedrīkstam padoties, un es nepadošos," uzsvēra Gutērrešs, paužot apņēmību panākt, ka 2020.gads kļūst par gadu, kad visas valstis apņemas darīt to, ko zinātne prasa, lai panāktu klimata neitralitāti līdz 2050.gadam un ierobežotu globālo sasilšanu līdz 1,5 grādiem pēc Celsija, salīdzinot ar laiku pirms rūpnieciskās revolūcijas.
Pēc divu nedēļu ilgajām sarunām delegāti no gandrīz 200 valstīm pieņēma deklarāciju, kurā aicināts izvirzīt ambiciozākus mērķus siltumnīcefekta gāzu emisijas samazināšanai un palīdzībai nabadzīgajām valstīm, kas cieš no klimata pārmaiņu sekām.
Konferencē, kas izvērtās par visu laiku garāko ANO klimata konferenci, tika panākta vienošanās, ka valstīm jānāk klajā ar jauniem solījumiem līdz nākamajai lielajai konferencei, kas 2020.gadā notiks Glāzgovā. Taču citos nozīmīgos jautājumos, tostarp par emisijas tirgiem, vienošanās netika panākta un to risināšana tika atlika uz nākamo konferenci, vēsta britu raidorganizācija BBC.
Vides aizstāvju organizācijas un aktīvisti pārmeta pasaules bagātākajām valstīm, ka tās Madrides konferencē nav izrādījušas apņēmību nopietni cīnīties ar klimata pārmaiņām.
Madrides konferencē tika apspriesta Parīzes klimata vienošanās prasību īstenošana, un tajā piedalījās valstis, kas parakstījušas ANO vispārējo konvenciju par klimata pārmaiņām.
papildināta visa ziņa
Scorseze
Asterix
ļuļa