Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Klimats

Kariņš: Klimata politika ir Latvijas iespēja celt labklājību

Klimata politika ir Latvijas iespēja celt labklājību, ceturtdien notiekošajā forumā Enerģētikas un klimata plāns 2030 - ceļā uz ilgtspējīgu valsti videouzrunā klātesošajiem pauda Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Meteorologs: Klimata pārmaiņu dēļ visvairāk cietīs ziema

Ņemot vērā klimata pārmaiņas, šī un nākamā gada laikā būtiski tiks pārskatīta hidrometeroloģiskā brīdinājuma sistēma, intervijā LNT raidījumā 900 sekundes atklāja Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) meteorologs Andris Vīksna.

Slapjākais visā gadsimtā

Kādi rekordi, nebijuši un pat baisi mirkļi šogad tika piedzīvoti saistībā ar laikapstākļiem! Un kas vēl priekšā? Optimistisks, bet reāls laika vērotāja skats uz to, cik viegli bija un ko vispār šogad dabas kaprīzēs varēja prognozēt.

Obama Aļaskā pievērš uzmanību klimata pārmaiņām

ASV prezidents Baraks Obama trešdien noslēgs trīs dienu vizīti Aļaskas štatā, kur viņš ieradies, lai pievērstu uzmanību klimata izmaiņu radītajiem riskiem un iespējām Arktikā, kur, kūstot ledājiem, var tikt applūdināti veseli ciemati un pilsētas, vienlaikus atvieglojot pieeju reģiona bagātīgajiem resursiem, uz kuriem pretenzijas izteikušas vairākas valstis, bet visaktīvāk - Krievija.

NASA brīdina - globālais jūras līmenis kāps straujāk par prognozēto

ASV kosmosa izpētes aģentūra NASA šonedēļ paziņojusi, ka globālais okeānu un jūru ūdens līmenis ar lielu ticamības pakāpi kāps krietni straujāk par iepriekš prognozēto. NASA mērījumi liecina, ka cilvēka veicināto klimata izmaiņu ietekmē jūras līmenis nākotnē kāps par teju metru - tās ir ļoti satraucošas ziņas tiem 150 miljoniem pasaules iedzīvotāju, kuri mīt tiešā okeāna vai jūras tuvumā, vēsta CNN.

RTU profesors: Klimats un jauna saimniekošana

Zema oglekļa ekonomika ir saimniekošanas veids, kurš emitē minimālu oglekļa dioksīda daudzumu un varētu apturēt klimata pārmaiņas, kas, pēc ekspertu domām, ir galvenais apdraudējums turpmākai cilvēces eksistencei. Eiropas Savienībā (ES) par to ir definēti konkrēti mērķi, un tie ir patiesi grandiozi. Pašreizējā apņemšanās ir 2020. gadā salīdzinājumā ar 1990. gadu oglekļa dioksīda emisiju samazināt par 30%.

Kādas sekas tuvāko 30 gadu laikā klimata pārmaiņu dēļ izjutīs Latvija?

Pēdējo 10 gadu laikā arvien izteiktāk pasaulē sāk izjust globālas sasilšanas un klimata pārmaiņu sekas. Laikapstākļi ir kļuvuši arvien neprognozējamāki. Kā piemēru var minēt arī šo gadu, kad Latvijā ziema bija pavisam īsa un salīdzinoši silta, kā arī pavasara pirmās siltās dienas sagaidījām neparasti agri - marta sākumā. Tāpēc rodas jautājums – cik izteikti un ko tieši ietekmē klimata pārmaiņas? Kādas sekas tuvāko 30 gadu laikā nāksies izjust Latvijā un citur pasaulē, skaidro dabas vērotājs un sinoptiķis Vilis Bukšs kopā ar citiem ekspertiem.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide