"Tā nav patiesība," tviterī paziņojis ANO ģenerālsekretāra Antoniu Gutērreša preses sekretārs Stefans Dižariks.
"Šis nav tas gadījums, kad darbiniekiem saņemt norādījumus neizmantot tādus vārdus kā "karš" vai "iebrukumus" situācijas aprakstīšanai," paziņoja Dižariks.
Viņš atgādināja par tvītu, kuru pirmdien publicēja ANO ģenerālsekretāra vietniece politikas jautājumos Rozmarija DiKarlo.
"Pēc gandrīz divām nedēļām kļuvis sāpīgi skaidrs, ka pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā visvairāk cieš civiliedzīvotāji - miruši, ievainoti, pārvietoti. Šis karš ir bezjēdzīgs. Mēs esam gatavi atbalstīt visus labas gribas centienus ar sarunām izbeigt šo asinsizliešanu," paziņoja DiKarlo.
Otrdien ANO mājaslapā tika publicēts raksts ar nosaukumu "Ukrainas karš kļuvis "apokaliptisks", brīdina humānās organizācijas, aicinot garantēt drošu piekļuvi".
Kā vēstīts, laikraksts "The Irish Times" otrdien ziņoja, ka ANO aizliegusi saviem darbiniekiem Krievijas agresiju pret Ukrainu dēvēt par karu vai iebrukumu, par spīti Ģenerālās Asamblejas balsojumam, klaji nostājoties agresora pusē.
ANO darbiniekiem ieteikts lietot tādus eifēmismus kā "konflikts" vai "militārs uzbrukums", lai aprakstītu Krievijas uzsākto karu, kas jau prasījis simtiem civiliedzīvotāju dzīvības un licis diviem miljoniem cilvēku doties bēgļu gaitās.
E-pasta vēstulē, kuru pirmdien darbiniekiem izsūtījis ANO sabiedrisko attiecību departaments un kas nonācis laikraksta "The Irish Times" rīcībā, tie instruēti Ukrainā notiekošo nesaukt par karu, kā arī nepievienot Ukrainas karogu saviem sociālo mediju profiliem.
ANO sabiedrisko attiecību departaments apgalvo, ka tas esot nepieciešams, lai izvairītos no "reputācijas riskiem".
Iestāde norādījusi, ka starptautiskā civildienesta ierēdņiem esot pienākums būt "objektīviem".
"Pastāv nopietni reputācijas riski, uz kuriem nesen norādījušas augstākās amatpersonas," teikts vēstulē.
Šie norādījumi izsaukuši bažas, ka daļa ANO birokrātijas atrodas Krievijas ietekmē.
Kā ziņots, Krievijā faktiski ar likumu aizliegts pret Ukrainu uzsākto karu saukt par karu vai iebrukumu, vai jebkurā citā piemērotā vārdā. Ne tikai visi mediji ir spiesti lietot Kremļa uzspiesto eifēmismu - "specoperācija", bet tas jādara arī ierindas pilsoņiem, kuriem par "viltus ziņu" izplatīšanu tagad draud līdz pat 15 gadiem ilgs cietumsods.
Krievijas varasiestādes par viltus ziņām pasludinājušas jebkuru informāciju, kas atklāj Ukrainā pastrādātos kara noziegumus, civiliedzīvotāju slepkavošanu, krievu ciestos zaudējumus un ukraiņu tautas pretestību iebrucējiem.
papildināta visa ziņa