2019.gadā pret 18 585 cilvēkiem ierosinātas lietas par noziegumiem, kas saistīti ar korupciju. Tas ir par 90% vairāk nekā 2018.gadā, norādīts ziņojumā.
Tostarp 16 lietas ierosinātas pret bijušajiem provinču vadītāju un ministru līmeņa Komunistiskās partijas kadriem, kuri apsūdzēti par kukuļņemšanu.
Ķīnā lietas ierosināšana parasti beidzas ar notiesāšanu.
Pagājušajā gadā no gandrīz 1,3 miljoniem krimināllietu tikai 1388 cilvēki tika attaisnoti.
Jaunākās augsta profila lietas, kas tika ierosinātas aprīlī un maijā, ietver bijušo kuģniecības kompānijas vadītāju un bijušo nacionālā drošības ministra vietnieku, kuri abi "apsūdzēti nopietnos disciplīnas un likuma pārkāpumos".
Pērn par 50% pieaudzis arī tādu lietu skaits, kurās iesaistīti Komunistiskās partijas biedri un kas nodotas izmeklēšanai prokuroriem.
Ķīnā pašreiz norisinās ikgadējais Nacionālais Tautas kongress, taču jaunā koronavīrusa dēļ stingrāk tiek kontrolēta piekļuve šim pasākumam un daudzas sēdes medijiem ir slēgtas.
2019.gadā tika noslēgti 25 000 tiesas prāvu, kas saistītas ar korupciju, kā rezultātā tika notiesāti 29 000 cilvēku.
Pretkorupcijas kampaņā, ko īsteno Ķīnas prezidents Sji Dzjiņpins, sodītas vairāk nekā miljons amatpersonu.
Kritiķi apgalvo, ka kampaņa tiek vērsta pret Sji politiskajiem pretiniekiem.
Augstākās Tautas prokuratūras ikgadēja ziņojumā norādīts, ka 22 tiesas prāvās apsūdzības balstītas uz tā dēvēto mocekļu likumu, kas aizliedz apvainot komunisma varoņus.
Kopš šī likuma ieviešanas 2018.gadā saskaņā ar to sodīti vairāki interneta lietotāji un pat interneta komiķu platforma.
Pērn ievērojami pieaudzis arī par kibernoziegumiem un intelektuālā īpašuma tiesību pārkāpumiem ierosināto lietu skaits, attiecīgi par 33% un 32%.
Šogad laikā no februāra līdz aprīlim pret vairāk nekā 2500 cilvēkiem ierosinātas lietas par jaunā koronavīrusa izplatības ierobežošanai ieviesto noteikumu pārkāpšanu, norādīts ziņojumā.
Irlielāmērāticams