Washington Post min, ka Rimšēviča aizturēšana raisa bažas līdz ar viņa dalību Eiropas Centrālās Bankas (ECB) padomē - Eiropas lielākajā finanšu institūcijā un viņam ir pieeja Latvijas valsts noslēpumam, kā arī konfidenciālai informācijai NATO un ES.
Eksperti norāda, ka jebkāda saistība ar nelikumīgi iegūtas naudas legalizēšanu raisīs aizdomas par šantāžu no Krievijas, kur slepeni dienesti un organizētas noziedzības grupējumi daudz nelegālos starprobežu naudas pārskaitījumus. Medijs norādījsi, ka Latvijas finanšu sistēma jau iepriekš bijusi saistīta ar korupcijas un nelikumīgi iegūtas naudas legalizēšanas skandāliem.
Francija rosināja atlikt Latvijas dalību eirozonā, jo šaubījās par nerezidentu noguldījumu apjomu Latvijas bankās, kas nācis no Krievijas un citām bijušajām PSRS valstīm, atgādina The Financial Times. Arī The Times skaidro, ka līdz ar aizturēšanas apstākļiem bažas raisa arī Rimšēviča rīcībā esošā piekļuve konfidenciālai informācijai par NATO un ES.
Savukārt Reuters skaidro, ka Latvijas ekonomika pēdējo gadu laikā ir piedzīvojusi uzplaukumu, kā arī norāda, ka privātajā banku sektorā dominē ziemeļvalstu bankas kā arī dažas vietējo privātbankas, bet vairaki ārzemju mediji norāda, ka Latvija tikai pagājušajā gada atgriezās pirms krīzes esošajā ekonomiskajā situācijā.
BBC norāda, ka 2017. gada jūlijā divas bankas tika sodītas par starptautisku sankciju pret Ziemeļkoreju pārkāpšanu. Tāpat ārvalstu mediji atgādina par Parex bankas pārņemšanu 2008. gadā.
apšaubāms
Tine
Karlina