Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +9 °C
Apmācies
Svētdiena, 2. oktobris
Skaidris, Ilma

Ilmārs Rimšēvičs

Rimšēviča lietas liecinieks sūdzas par draudiem

Jauns pavērsiens noticis krimināllietā, kurā par korupciju apsūdzēti bijušais Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs un uzņēmējs ietekmīgu politiķu draugs Māris Martinsons. Jaunas liecības par it kā saņemtiem draudiem un Rimšēviča prettiesisku rīcību sniedzis viens no lietas figurantiem, uzņēmējs Renārs Kokins, liecina Dienas rīcībā esoša informācija.

Igoram vēl bija, par ko sniegt liecības

Nesen pāragri aizgājušā baņķiera, galvenā liecinieka t. s. Latvijas Bankas bijušā prezidenta Ilmāra Rimšēviča lietā Igora Buimistera uzticības personu un juridisko konsultanti Lieni Zamazlovu-Kazikovu intervē Agnese Margēviča.

Advokāts: Buimisters ilgstoši bija KNAB aģents un mēģināja izprovocēt Rimšēviču maksāt par liecību maiņu

Bijušais Trasta bankas lielākais akcionārs Igors Buimisters bijis Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) aģents un mēģinājis izprovocēt bijušo Latvijas bankas prezidentu Ilmāru Rimšēviču samaksāt jebkādu naudas summu par iepriekš sniegto liecību maiņu, lai KNAB to varētu klasificēt kā liecinieka ietekmēšanu, aģentūrai LETA apgalvoja Rimšēviča aizstāvis Normunds Duļevskis.

KNAB aizdomas, ka Rimšēviča draugs centies ietekmēt liecinieku

Aizdomās par iespējamiem centieniem ietekmēt lieciniekus tā dēvētajā Ilmāra Rimšēviča lietā, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) piektdien aizturējis un sestdien turpina pratināt mazpazīstamo uzņēmēju Uģi Taboru, liecina Dienas rīcībā esošā informācija.

ES Tiesas ģenerāladvokāte pieļauj Rimšēviča kā ECB padomes locekļa imunitātes atcelšanu

Bijušajam Latvijas Bankas prezidentam Ilmāram Rimšēvičam, kurš kopā ar uzņēmēju Māri Martinsonu apsūdzēti par koruptīvām darbībām un noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu, šajā lietā imunitāte kā Eiropas Centrālās bankas (ECB) padomes loceklim varētu netikt attiecināta, šādu viedokli paudusi Eiropas Savienības Tiesas (EST) ģenerāladvokāte Juliana Kokota, sniedzot juridisko vērtējumu saistībā ar šo krimināllietu.

Rimšēvičs jau 2013.gadā Taureņu pirtī Martinsonam stāstījis: ASV "taisās taisīt ciet" ABLV banku

Bijušais Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs jau 2013.gada pavasarī Taureņu pirtī stāstījis, ka ABLV Bank ir starp tām bankām, kuras grasoties taisīt ciet ASV. Šāda Rimšēviča saruna ar vairākos kriminālprocesos iesaistīto uzņēmēju Māri Martinsonu ir lasāma Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) lēmumā izbeigt pret Rimšēviču kriminālprocesu, kas tika sākts pēc ABLV līdzīpašnieka Ernesta Berņa iesnieguma. Kā vēsta Latvijas Televīzijas raidījums De Facto, KNAB lēmumā pausts, ka Berņa sniegtajām liecībām par Rimšēviča prasītajiem 80 tūkstošiem eiro lobistiem neticēt neesot pamata, tomēr pierādīt to, ka prasītā summa bijis kukulis, birojs arī nevarēja.

KNAB nepierāda ABLV Bank vadības iesaisti korupcijā, lieta slēgta

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nav atradis pierādījumus ABLV Bank vadības iesaistei kukuļdošanā, kā to savā ziņojumā bija apgalvojusi ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas institūcija (FinCEN), noskaidroja aģentūra LETA.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide