21.decembrī noslēdzās viens no maiju civilizācijas kalendāriem, kas aptver 5125 gadus un devis pamatu daudzām teorijām par pasaules gala tuvošanos, lai gan maiju teksti nepareģo apokalipsi. Šai dienā Tikalu apmeklēja vairāk nekā 7000 tūristi, lai būtu klāt brīdī, kad maiju priesteri krāšņā ceremonijā sagaidīja saullēktu un sveica jauna laikmeta iestāšanos.
"Svētki bija lieliski, bet ar nožēlu jāatzīst, ka Otrajā templī sarāpās daudzi tūristi, kaitējot šai celtnei," stāstījis Gomess. "Tūristiem būtu jāatceras, ka šis templis iekļauts UNESCO pasaules mantojuma sarakstā," viņš piebildis, nesniedzot sīkākas ziņas, kas svētnīcai nodarīts.
Tikala, lielākais seno maiju civilizācijas arheoloģiskais piemineklis Gvatemalā, atrodas aptuveni 550 kilometrus uz ziemeļiem no galvaspilsētas.
Svinības gan jau izpelnījušās kritiku kā pasākums, kas domāts tūristiem un kam maz kopīga ar seno maiju dzīvesziņu. Aptuveni 42% no 14,3 miljoniem Gvatemalas iedzīvotāju ir maiju pēcteči. Lielākā daļa no viņem dzīvo lielā trūkumā.