ASV Finanšu ministrija devusi piekļuvi iesaldētajiem līdzekļiem, teikts opozīcijas paziņojumā, konkrēti nenorādot, par kādu summu ir runa.
Paziņojumā teikts, ka daļa no šiem līdzekļiem tiks izmantota, lai aptuveni 62 000 mediķu izmaksātu 300 dolārus.
Opozīcijas līderis Huans Gvaido tviterī pavēstīja, ka mediķi var jau reģistrēt kontus, lai, sākot ar pirmdienu, saņemtu 100 dolārus mēnesī.
Šobrīd veselības aprūpes darbiniekiem Venecuēlā atalgojums reizēm nepārsniedz pat piecus dolārus.
Pirmo reizi par iespējamo materiālo atbalstu mediķiem Gvaido paziņoja jau pirms četriem mēnešiem, taču tam bija nepieciešama ASV ārvalstu līdzekļu kontroles biroja (OFAC) atļauja iesaldēto līdzekļu izmantošanai.
Opozīcija plānoja pabalstus mediķiem izmaksāt izmantojot tīmekļa maksāšanas sistēmu AirTM, taču ceturtdien šī vietne Venecuēlā tika bloķēta.
Gvaido paziņojis, ka mediķiem tiks nosūtītas instrukcijas, kā apiet AirTM bloķēšanu, izmantojot tā dēvēto virtuālo privāto tīklu (VPN).
Pēc 2019.gadā notikušajām Venecuēlas prezidenta vēlēšanām, kuru rezultāti atzīti par viltotiem, vairāk nekā 50 valstis atteikušās atzīt par valsts galvu līdzšinējo autoritāro prezidentu Nikolasu Maduro un par prezidentu atzinušas Gvaido.
Jūlijā ASV atļāva opozīcijai izmantot 17 miljonus dolāru no iesaldētajiem Karakasas līdzekļiem, lai ar starptautisko veselības organizāciju starpniecību venecuēliešu mediķi varētu iegādātie nepieciešamo aprīkojumu un medikamentus.