"Uzbrukumu mērogs un raksturs, kā arī izmantotās metodes" liek domāt, ka kiberuzbrukumus rīko kāda valsts, preses konferencē Kanberā sacīja Morisons.
Viņš gan atteicās izteikties par to, kura valsts tā varētu būt.
"Šīs aktivitātes ir vērstas pret Austrālijas organizācijām virknē sektoru, tostarp visos valdības līmeņos, rūpniecībā, starp politiskajām organizācijām, izglītībā, veselībā, starp būtiski svarīgu pakalpojumu sniedzējiem un citiem kritiski svarīgas infrastruktūras pārvaldītājiem," sacīja Austrālijas premjers.
"Diemžēl šīs aktivitātes nav nekas jauns. To biežums palielinās," teica Morisons.
Premjers piebilda, ka nav konstatēta privātpersonu datu liela mēroga noplūde šo kiberuzbrukumu dēļ.
Lai vērstos pret šiem kiberuzbrukumiem, Austrālijas izlūkdienesti sadarbojas ar sabiedroto valstu, īpaši ASV, Lielbritānijas, Jaunzēlandes un Kanādas, dienestiem, pavēstīja Morisons.
Viņš nevēlējās izteikties par to, kura valsts varētu orgnizēt šos uzbrukumus, norādot, ka variantu neesot sevišķi daudz.
Laikraksts Sydney Morning Herald vēsta, ka tie, kuriem ir vairāk informācijas par šiem uzbrukumiem, uzskata, ka tos rīko Ķīna. Pašreizējie uzbrukumi esot daudzējādā ziņā līdzīgi 2019.gada februārī notikušajam kiberuzbrukumam Austrālijas parlamenta datorsistēmām, kuru, pēc Austrālijas specdienestu domām, sarīkoja Ķīna.
Pēdējo nedēļu laikā Ķīna aizliegusi liellopu gaļas importu no Austrālijas lielākajām lopkautuvēm, noteikusi muitas nodevas Austrālijā audzēto miežu importam, kā arī ieteikusi saviem pilsoņiem neapmeklēt Austrāliju.
Tiek uzskatīts, ka Ķīnas dusmas izraisījis tas, ka Austrālijas ārlietu ministre Marisa Peina aprīļa vidū aicināja veikt neatkarīgu starptautisku izmeklēšanu par jaunā koronavīrusa pandēmijas izcelsmi.