Štata parlaments pēc apmēram 100 stundu ilgām debatēm pieņēma pretrunīgi vērtētu likumu, kas dos neārstējami slimiem pacientiem tiesības izbeigt savu dzīvi ar nāvējošu medikamentu ārsta uzraudzībā.
Viktorijas parlaments pieņēma šo lēmumu 20 gadus pēc tam, kad Austrālijā tika atcelts pasaulē pirmais eitanāzijas likums neārstējamiem slimniekiem.
Viktorijas štata premjers Denjels Endrūss kļuva par eitanāzijas piekritēju pēc tam, kad viņa tēvs pērn nomira ar vēzi.
"Šī ir tā diena, kad es lepojos ar to, ka esmu veicis šo reformu un vadījis komandu, kas nodrošināja tādu vadību, ar kuru Viktorijas iedzīvotāji var lepoties," Endrūss sacīja reportieriem pie štata parlamenta.
"Mēs pārāk ilgi esam lieguši pārāk daudziem līdzjūtību, kontroli, varu, kam vajadzētu būt viņējai ... šajos viņu dzīves pēdējos brīžos," teica Endrūss.
Viktorija ir otrs lielākais Austrālijas štats pēc iedzīvotāju skaita. Visvairāk apdzīvotajā Austrālijas štatā Jaundienvidvelsā parlaments pirms divām nedēļām noraidīja eitanāzijas likuma projektu ar 20 balsīm pret 19.
Austrālijas reti apdzīvotā Ziemeļu teritorija 1995.gadā kļuva par pirmo jurisdikciju pasaulē, kur tika legalizēta neārstējami slimu pacientu pašnāvība ar ārsta atbalstu.
Austrālijas federālais parlaments 1997.gadā atcēla Ziemeļu teritorijā pieņemto likumu pēc tam, kad saskaņā ar to četriem cilvēkiem bija palīdzēts nomirt. Federālajam parlamentam nav šādas varas atcelt štatu pieņemtus likumus.
Likumprojekti par eitanāzijas legalizēšanu ir noraidīti trijos no sešiem Austrālijas štatiem, bet ar nelielu balsu pārsvaru. Dienvidaustrālijas štata parlaments pirms gada to noraidīja ar vienas balss pārsvaru, bet Tasmānijas parlaments 2013.gadā to noraidīja ar divu balsu pārsvaru.
Viktorijas štatā pieņemtais likums paredz, ka ārstam būs atļauts veikt nāvējošu injekciju pacientam tikai gadījumā, ja pacients fiziski nespēj to izdarīt pats.
Šis likums attieksies uz pacientiem, kas vismaz gadu nodzīvojuši Viktorijā.