Dienvidkorejas prezidente Paka Gunhje personiski novēroja neierasto pasākumu, kas acīmredzot ir atbilde uz Ziemeļkorejas neseno dižošanos ar sava kodolarsenāla un raķešu sasniegumiem.
"Armija izmēģināja divas pašu ražotas tāla darbības rādiusa raķetes, kas var trāpīt jebkuram mērķim Ziemeļkorejā," sacīja amatpersona, kas vēlējās palikt anonīma.
Apmēram pirms mēneša Ziemeļkoreja paziņoja, ka tā veiksmīgi izmēģinājusi no zemūdenes palaižamu ballistisko raķeti. Vairāki eksperti gan atzinuši šos paziņojumus par pārspīlētiem.
Ja Ziemeļkoreja pilnībā apgūtu šo tehnoloģiju, tā radītu jauna līmeņa apdraudējumu ārpus Korejas pussalas un spētu dot prettriecienu, ja tā piedzīvotu kodoluzbrukumu.
Phenjana nesen apgalvoja, ka spēj arī miniaturizēt kodolgalviņas, lai tās varētu novietot uz augstas precizitātes tālas darbības raķetēm.
Arī šo apgalvojumu eksperti apšaubījuši, lai arī visumā piekrīt, ka valsts strauji virzās uz priekšu.
Dienvidkorejas trešdien izmēģinātā raķete spēj nest tonnu sprāgstvielu un spēj sasniegt mērķi līdz 500 kilometru attālumā.
Tā tika izveidota saskaņā ar vienošanos starp ASV un Dienvidkoreju, kas paredzēja trīskāršot valsts ballistisko raķešu jaudu.
Līdzīga raķete tika izmēģināta 2014.gada aprīlī.
Dienvidkorejā ir izvietoti 28 500 ASV karavīru, un tai ir garantēts kodollielvalsts atbalsts kodoluzbrukuma gadījumā.
Seula bija attiecīgi apņēmusies ierobežot savu raķešu jaudu, un tās nevarēja sasniegt par 300 kilometriem tālākus mērķus un nest vairāk par 500 kilogramiem sprāgstvielu.
Ziemeļkorejas aktivitāšu dēļ Dienvidkoreja ilgi centās panākt ierobežojumu atcelšanu.
Vienošanās tika panākta 2012.gadā, un tā atļauj Dienvidkorejai izgatavot raķetes, kas spēj sasniegt mērķi 800 kilometru attālumā.
Maksimālais sprāgstvielu apjoms raķetēm, kas var trāpīt mērķim 800 kilometru attālumā, joprojām nedrīkst pārsniegt 500 kilogramus, taču mazāka darbības rādiusa raķetēm tas var būt attiecīgi lielāks.