"Viņi nav nodemonstrējuši savas spējas veiksmīgi ievadīt raķeti atpakaļ Zemes atmosfērā. Viņi nav nodemonstrējuši savu raķešu precizitāti vai spējas miniaturizēt kodolgalviņas uzstādīšanai uz raķetēm," skaidroja Kana.
Ministre gan atzina, ka Phenjanas kodolprogramma un raķešu programma ir attīstījusies daudz ātrāk nekā gaidīts, bet "gala stadija (ieroču programmas mērķa sasniegšanā) vēl nav sasniegta".
Ministre arī atkārtoja bieži dzirdēto, ka netiks pieņemts Ziemeļkorejas kā kodolvalsts statuss.
Tikmēr vairāki amerikāņu eksperti secinājuši, ka drīzumā gan var nākties samierināties ar Ziemeļkoreju kā kodolvalsti, un paļauties uz atturēšanas politiku, kā tas notika Aukstā kara laikā ASV un PSRS starpā.
Jāatgādina, ka aizvadītajā nedēļā pēc vairāk nekā divu mēnešu "klusuma perioda" Ziemeļkoreja atgādināja pasaulei, ka ir apņēmības pilna nostiprināt savu statusu ar starpkontinentālajām ballistiskajām kodolraķetēm bruņotu valstu saimē, izmēģinot līdz šim savu jaudīgāko raķeti Hwasong-15. Phenjana apgalvo, ka šī raķete spēj sasniegt jebkuru vietu arī ASV kontinentālajā daļā, un arī neatkarīgie eksperti ir atzinuši, ka ne katrai valstij ir pa spēkam tas, kas raķešu tehnoloģijas attīstībā izdevies Ziemeļkorejai.