Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Kodolieroči

Ziemeļkorejai jaunas spārnotās raķetes

Ziemeļkoreja vakar paziņojusi par veiksmīgiem tāla darbības rādiusa spārnoto raķešu izmēģinājumiem, kas darījuši bažīgas tās kaimiņvalstis Dienvidkoreju un Japānu. Phenjana uzsvērusi ieroču stratēģisko nozīmi, liekot saprast, ka nākotnē šāda tipa raķetes varētu aprīkot ar kodollādiņiem. Valsts līderis Kims Čen Uns iepriekš kā vienu no galvenajiem uzdevumiem militāri rūpnieciskajam kompleksam izvirzījis pēc iespējas kompaktāku kodolieroču izstrādāšanu.

IAEA vadītājs: Ar Irānu panākts pagaidu risinājums

Starptautiskās Atomenerģijas aģentūras (IAEA) ģenerāldirektors Rafaels Grosi svētdienas vakarā paziņojis, ka pēc intensīvām divu dienu konsultācijām Teherānā panākts "tehnisks pagaidu risinājums uz trim mēnešiem", kas ļaus aģentūrai turpināt Irānas kodolaktivitāšu uzraudzību, tiesa gan, zemākā līmenī nekā līdz šim.

NATO atkārtoti kritizē jauno ANO vienošanos par kodolieroču aizliegšanu

NATO otrdien atkārtoti kritizējusi jauno ANO vienošanos, kas paredz kodolieroču aizliegšanu, paužot pārliecību, ka šīs vienošanās rezultātā netiks likvidēta neviena atombumba. NATO paziņojusi, ka "vienīgais ticamais ceļš uz kodolatbruņošanos" ir 1970.gadā parakstītais kodolieroču neizplatīšanas līgums (NPT).

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide