Prezidenta kancelejas izplatītajā paziņojumā teikts, ka armijas deklarācija, kuru Mursi nav apstiprinājis, var radīt tautā tikai apjukumu. Paziņojumā nosodītas "jebkuras deklarācijas, kas var padziļināt šķelšanos" un "apdraudēt sabiedrisko mieru". Dokumentā arī uzsvērts, ka Mursi veic konsultācijas "ar visiem nacionālajiem spēkiem, lai nodrošinātu ceļu uz demokrātiskām pārmaiņām un aizsargātu tautas gribu".
"Pilsoniskā demokrātiskā Ēģiptes valsts ir viens no svarīgākajiem 25.janvāra revolūcijas sasniegumiem," norādīts paziņojumā, atsaucoties uz 2011.gada sacelšanos, kas noveda pie ilggadējā autoritārā prezidenta Hosni Mubaraka krišanas. "Ēģipte noteikti nepieļaus nevienu soli atpakaļ, lai kādi būtu apstākļi."
Tikmēr valstij piederošā ziņu aģentūra MENA otrdienas agri no rītā pavēstīja, ka savu demisiju pieteicis arī ārlietu ministrs Muhameds Kamels Amrs. Jau iepriekš par savu atkāpšanos, "solidarizējoties ar tautas prasībām", paziņojuši vēl vismaz pieci ministri. Kā ziņots, svētdien, kad apritēja gads kopš Mursi stāšanās amatā, visā valstī ielās izgāja miljoniem cilvēku, pieprasot prezidenta atkāpšanos.
Protesti turpinājās arī pirmdien, un opozīcijas aktīvisti izdemolēja un pēc tam aizdedzināja Musulmaņu brālības galveno biroju Kairā. Sadursmēs starp Mursi atbalstītājiem un oponentiem kopš svētdienas gājuši bojā vismaz 16 cilvēki. Saņemtas ziņas, ka arī naktī uz otrdienu Suecā starp prezidenta atbalstītājiem un opozīcijas pārstāvjiem notikušas apšaudes.
Ģenerālis Abdelfatahs as Sisi televīzijā nolasītajā paziņojumā protestus nosaucis par "nepieredzētu" tautas gribas izpausmi, un norādījis, ka gadījumā, ja tautas griba netiks pildīta, armijai nāksies uzņemties atbildību par valsts nākotni.
Protestētāji Kairā armijas ultimātu uzņēma ar gavilēm, tajā saskatot Mursi varas galu. Opozīcijas kustības Tamarod (Dumpis) aktīvisti armijas paziņojumu sveica ar automašīnu signāltaurēm un uguņošanu. Svinības Kairas Brīvības laukumā, kur pulcējušies desmitiem tūkstošiem cilvēku, turpinājās visu nakti. Virs laukuma lidinājās pieci helikopteri, kuriem bija piekārti milzīgi Ēģiptes karogi, kamēr pūlis lejā skandēja: "Armija un tauta ir vienoti". Līdzīgas ainas bija vērojamas arī Aleksandrijā, Portsaīdā un Zekāzīkā, kur protestētāji sarīkojuši sēdošo demonstrāciju pie Mursi mājas. Tikmēr daudzi prezidenta atbalstītāji to uzskata par faktisku valsts apvērsumu.
Taču paziņojumā, kas pirmdienas vakarā publicēts armijas interneta vietnē, uzsvērts, ka bruņotie spēki "netiecas pēc varas un nepārkāps tiem piešķirtās pilnvaras". "Mūsu iepriekšējā paziņojuma mērķis bija piespiest visas puses atrast drīzu pašreizējās krīzes risinājumu (..), piespiest rast nacionālo konsensu, kas atbilstu tautas prasībām," teikts otrajā armijas paziņojumā.
Tikmēr Musulmaņu brālība aicinājusi visus Mursi atbalstītājus visā Ēģiptē būt gatavībā iziet ielās, lai "atbalstītu savu prezidentu". "Jebkurš jebkura veida apvērsums izdosies tikai pār mūsu līķiem," uzrunājot islāmistu atbalstītājus pie Kairas Rabijas al Adavijahas mošejas, paziņoja Muhameds al Biltadži, viens no Musulmaņu brālības līderiem.
Opozīcija Mursi devusi laiku līdz otrdienai plkst.17 (plskt.18 pēc Latvijas laika), lai viņš paziņotu par savu atkāpšanos un jaunu vēlēšanu izsludināšanu, pretējā gadījumā piedraudot ar pilsoniskās nepakļaušanās kampaņu. Sestdien opozīcija paziņoja, ka prasību Mursi demisionēt ir parakstījuši 22 miljoni cilvēku, vairāk nekā ceturtdaļa no Ēģiptes pilsoņu kopskaita.