Kā norādīja Eiropols, sieviešu darbība aptver "mediju, morālās kontroles, veselības aprūpes un izglītības jomas", bez kurām grupējuma pašpasludinātais kalifāts nebūtu spējīgs funkcionēt.
Salīdzinot ar agrākiem džihādistu grupējumiem, sievietes arī ievērojami vairāk parādās Islāma valsts propagandā, gan kā publikāciju autores, gan kā tās mērķauditorija, teikts Eiropola ziņojumā.
Lai arī Islāma valsts nav pirmais teroristu grupējums, kas aicina sievietes pievienoties cīņai, daļēji tā pievilcība slēpjas faktā, ka šī organizācija "ļauj sievietēm ceļot uz kalifāta zemēm bez vīriešu pavadības", pavēstīja Eiropols.
Islāma valstij zaudējot teritorijas Irākā un Sīrijā, sievietes, kurām agrāk grupējumā bija ar karadarbību nesaistītas lomas, tagad arvien vairāk tiek aicinātas ķerties pie ieročiem.
Pagājušajā gadā 15% no Eiropas Savienības tiesās notiesātajiem bijušajiem Islāma valsts locekļiem bija sievietes, kas ir vairāk nekā iepriekšējos gados.
Eiropols secina, ka, lai arī ekstrēmistu grupējumos joprojām dominē ideja, ka džihādistes nekaro, "šis līdzsvars var ātri vien mainīties no tradicionālās "mājās sēdētāju" lomas uz karošanu kopā ar vīriešiem frontē".
Aizsajūsmasaizrāvāselpa