"Asanžs ir kļuvis manāmi vājāks, un mēs esam ļoti satraukti par viņa veselību," viesojoties Maskavā, sacīja viceministrs." Ja viņš saslimst, mums būs jāizvēlas starp divām alternatīvām - ārstēt Asanžu vēstniecībā vai arī hospitalizēt," norādīja Albuha Martiness. "Tā ir ļoti nopietna situācija, un tā var ietekmēt Asanža cilvēktiesības."
Ekvadoras ārlietu ministrs Rikardo Patinjo, runājot ar žurnālistiem Kito, sacīja - kaut arī viņš nezina, vai Asanžam ir kādas medicīniska rakstura problēmas, viņš ir noraizējies par to, kā, laikam ritot, mainīsies Asanža veselība. "Tas ir skaidrs, ka viņa veselības stāvoklis pasliktināsies, un mums nav protokola, mums nav nepieciešamo apstākļu", lai risinātu potenciālās veselības problēmas, atzina ministrs.
Ekvadora ir lūgusi Lielbritānijas Ārlietu ministriju izsniegt dokumentu, uz kā pamata Asanžs, ievērojot viņa bēgļa statusu, varētu netraucēti doties uz slimnīcu un atgriezties vēstniecībā. "Man joprojām nav atbildes no Lielbritānijas, kas ļautu saprast, kā mums būtu jārīkojas, ja ar Asanža kungu notiek kas ārkārtējs. Patlaban joprojām spēkā ir draudi, ka viņš, tiklīdz būs spēris kāju ārpus vēstniecības, tiks arestēts," skaidroja Patinjo, piebilstot, ka Asanžs "cieš".
Tostarp Lielbritānijas Ārlietu ministrija apliecināja, ka tā neko nezina par Asanža veselības problēmām. "Ekvadora mums nav teikusi, ka Asanža kungs ir slims. Tomēr, ja viņi to teiks, mēs šo jautājumu izskatīsim," apliecināja ministrijas preses pārstāvis.
Jāatgādina, ka Asanžs ir patvēries Ekvadoras vēstniecībā Londonā, lai izvairītos no izdošanas Zviedrijai, kas vēlas viņu nopratināt saistībā ar apsūdzībām izvarošanā un seksuāla rakstura uzbrukumā, ko Asanžam izvirzījušas divas stokholmietes. Ekvadora piešķīrusi Asanžam diplomātisko patvērumu.
Asanžs noliedz apsūdzības izvarošanā, apgalvojot, ka seksuālās attiecības ar abām sievietēm notikušas pēc abpusējas piekrišanas. Asanžs uzstāj, ka apsūdzības pret viņu ir politiski motivētas un ka ASV vēlas panākt viņa tiesāšanu par valsts noslēpumu izpaušanu. Ekvadora 16.augustā piešķīra Asanžam diplomātisko patvērumu.
Ekvadoras un Lielbritānijas attiecības krasi pasliktinājās šā gada augustā, kad Lielbritānijas ārlietu ministrs Viljams Heigs Ekvadorai atgādināja par mazpazīstamu 1987.gada likumu, atbilstoši kuram britu policija var doties iekšā diplomātiskajā misijā un aizvest no turienes Asanžu. Lielbritānija šo likumu gan tā arī nav izmantojusi, lai panāktu Asanža aizturēšanu.