ES finanšu ministri sniedza apstiprinājumu 11 valstīm ieviest šo nodokli uz ciešākas sadarbības principa, kas nodrošina iespēju vismaz deviņām bloka dalībvalstīm sadarboties bez pārējo valstu piedalīšanās. "Tas ir pagrieziena punkts ES nodokļu politikai, jo tas nodrošina iespēju krietni vien ambiciozākām dalībvalstīm progresēt šajā jautājumā pat tad, kad nav iespējams panākt vienprātību," norādīja Šemeta.
Tagad šīm 11 eirozonas dalībvalstīm būs nepieciešams, lai Eiropas Komisija (EK) izstrādā noteikumus šī nodokļa ieviešanai.
Kā ziņots, pērnajā jūnijā ES jau mēģināja panākt finanšu transakciju nodokļa ieviešanu, taču nesaņēma pietiekamu dalībvalstu atbalstu. Īpaši aktīvi pret to iestājās Lielbritānija, kas pauda uztraukumu par nelabvēlīgo ietekmi, kādu jaunais nodoklis atstātu uz tās finanšu sektoru. Nesaņemot pienācīgu dalībvalstu atbalstu, Eiropas Komisija (EK) 2012.gada rudenī piekrita, ka atsevišķas dalībvalstis var vienpusēji ieviest šo nodokli. Šīs valstis ir Francija, Vācija, Itālija, Spānija, Igaunija, Austrija, Beļģija, Grieķija, Portugāle, Slovākija un Slovēnija.
Paredzēts, ka ar 0,1% lielu nodokli tiks aplikti visu akciju un paju pārdošanas darījumi, bet pārējās finanšu transakcijas iecerēts aplikt ar 0,01% nodokli, kas, pēc EK aplēsēm, došot miljardiem eiro lielus ieņēmumus.