Kopīgajā deklarācijā, kas publicēta pēc G7 valstu ārlietu ministru sanāksmes, kritizēta Krievijas valsts mediju izvērstā dezinformācijas kampaņa.
G7 atstāj spēkā agrāko lēmumu par Krievijas izslēgšanu no elitārā kluba, kas tika darīts Ukrainai piederošās Krimas aneksijas dēļ.
Krievijai noteiktās sankcijas tiks atceltas vienīgi tad, ja tā pilnībā ievēros Ukrainas pamiera noteikumus, norādīja ministri.
"Sankcijas nav mērķis mērķa dēļ. To ilgums pilnīgi skaidri ir jāsasaista ar to, ka Krievija pilnībā īsteno Minskas vienošanos un ciena Ukrainas suverenitāti," teikts ministru kopīgajā deklarācijā. "Mēs arī sagaidām, ka Krievija veiks iedarbīgus pasākums pret pārrobežas atbalstu separātistu kaujiniekiem."
Ministri arī apliecināja "atbalstu pilnā mērā" Vācijas un Francijas vidutāju centieniem.
"Mēs esam vienoti savā pārliecībā, ka konfliktu Ukrainā var atrisināt tikai ar diplomātiskiem līdzekļiem un pilnībā respektējot starptautiskās tiesības, īpaši tiesiskās saistības cienīt Ukrainas suverenitāti, teritoriālo integritāti un neatkarību," viņi norādīja. "Tālāks un pārbaudāms progress ir nepieciešams konkrēti attiecībā uz pamiera ievērošanu un smagā bruņojuma atvilkšanu."
Vācijas ārlietu ministrs Franks Valters Šteinmeiers otrdien vēl pirms G7 valstu ministru sanāksmes Lībekā, Ziemeļvācijā, apliecināja, ka Krievija var cerēt uz atgriešanos klubā vienīgi tad, kad Ukrainas krīze būs atrisināta.
Lībekas sanāksmes mērķis bija gatavošanās jūnijā Bavārijā gaidāmajam G7 līderu samitam.
Krievija pērn februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.
Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, ES, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.