Handelsblatt pasūtītās aptaujas rezultāti liecina, 24,2% aptaujāto uzskata baņķierus par "ārkārtīgi krimināliem" un tikai viens procents domā, ka viņi lielākoties ir nevainīgi. Vērtējumu skalā no nulles līdz desmit, kur nulle nozīmē "ārkārtīgi krimināls" un desmit "nevainīgs", baņķieriem vidēji tika dotas 3,3 balles.
Vācijas bankas Deutsche Bank un West LB, tā pat kā vēl vairākas bankas, ir iesaistītas skandālā, kas nesen satricinājis Lielbritānijas banku Barclays.
Jau ziņots, ka Barclays un, iespējams, arī citās bankās notikušas manipulācijas ar Libor un Euribor procentu likmēm, kam ir nozīmīga loma globālajā tirgū un kas nosaka, cik bankām, uzņēmumiem un privātpersonām ir jāmaksā, lai aizņemtos. Manipulācijas palīdzējušas bankai radīt iespaidu, ka tās finanšu stāvoklis ir labāks, nekā tas ir patiesībā. Saistībā ar šo skandālu uzsākta izmeklēšana pret Barclays un vēl 15 bankām.
Handelsblatt aptaujā vairāk nekā puse respondentu - 55,4% - norādīja, ka Barclays skandāls ir iedragājis viņu uzticību savām bankām. 51,2% vāciešu uzskatīja, ka šajā situācijā galvenais būtu atlīdzināt tiem cilvēkiem, kas šo manipulāciju rezultātā ir zaudējuši naudu, un aptuveni 38% aptaujāto uzskatīja, ka vainīgajiem būtu jāiet cietumā.
Baņķieru graujoši slikto reputāciju apliecina arī advokātu biroja Labaton Sucharow otrdien publiskotās aptaujas rezultāti. Tie liecina, ka ceturtā daļa Volstrītas un britu finanšu uzņēmumu vadītāji uzskata, ka neētiska vai pretlikumīga rīcība ir nepieciešama panākumu gūšanai, un 16% būtu gatavi pastrādāt finanšu noziegumu, ja varētu tikt cauri nesodīti.