Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Bankas

Banku sektorā riskanto prognožu laiks

Covid-19 atnākšana ir mainījusi ekonomiskos nosacījumus, sagādājot problēmas arī banku sektoram. Galvenās iezīmes varētu būt visai līdzīgas bankām lielajās Rietumu ekonomikās un tepat Latvijā. No vienas puses, bankas piedzīvo naudas plūdus, kas saistīti ar ekonomikas kvantitatīvo stimulēšanu, kura veicina noguldījumu apjomu pieaugumu, no otras puses, šo piesaistīto noguldījumu naudu patlaban ir grūtības izvērst daudzos lielos un kvalitatīvos aizdevumu projektos.

Top kārtējais likuma brāķis?

Šobrīd Saeimā virzību turpina likumprojekts Grozījumi Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likumā (turpmāk tekstā – grozījumi), par kuru kritiku pauduši juristi, uzņēmēji un politiķi, norādot uz grozījumu iespējamo neatbilstību cilvēktiesībām, pārcenšanos starptautisko prasību ieviešanā, teksta kvalitātes trūkumiem un neskaidrībām, kādas radīsies to piemērošanā. Vislielākā kritika vērsta pret regulējumu, ka valsts, atzīstot, ka kādai personai nav nevainojama reputācija, var šai personai atņemt noteikta veida īpašumu.

Latvijā bankas soda bargāk nekā citur

Saskaņā ar Latvijas finanšu sektoru reglamentējošajiem normatīviem maksimāli iespējamais naudas sods kredītiestādei par pārkāpumiem AML/CFT (naudas atmazgāšanas novēršanas un terorisma finansēšanas apkarošanas) jomā var būt pieci miljoni eiro vai 10% no bankas (finanšu iestādes) gada apgrozījuma, ko rēķina pēc pēdējā jaunākā apstiprinātā auditētā gada pārskata.

ABLV Bank aktīvi pērn atgūti 109,8 miljonu eiro apmērā

Likvidējamās ABLV Bank likvidatori pagājušajā gadā atguvuši aktīvus kopumā 109,797 miljonu eiro apmērā, kamēr likvidācijas izdevumi veidoja 36,386 miljonus eiro, liecina bankas publiskotā informācija oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis.

Latvijas Banka ierobežos pakalpojumu sniegšanu klātienē

Ņemot vērā valdības lēmumus Covid-19 izplatības ierobežošanai un nolūkā samazināt cilvēku plūsmu, no pirmdienas, 21.decembra, tiks ierobežota pakalpojumu sniegšana klātienē Latvijas Bankas kasē Rīgā, Krišjāņa Valdemāra ielā 1B, aģentūru LETA informēja Latvijas Bankas preses sekretārs Jānis Silakalns.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide