Lobē plastmasu
Vīrusa izcelsmes valstī Ķīnā ziemas mēnešos uzsāktie stingrie ierobežojumi, kā liecina NASA satelītu uzņemtie attēli, ievērojami samazināja ražošanas un transporta radītās kaitīgās emisijas. Pasaules Veselības organizācija (PVO) ir aplēsusi, ka katru gadu apmēram septiņi miljoni cilvēku priekšlaicīgi mirst no saslimšanām, ko izraisījušas kaitīgās emisijas. "Gaisa piesārņojuma samazinājums, visticamāk, izglāba vairāk dzīvību Ķīnā, nekā ir zaudētas vīrusa izplatības rezultātā," martā CNN citēja Stenforda universitātes vides pētnieku Māršalu Bērku. The Guardian raksta, ka gaisa kvalitāte, pateicoties samazinātai pasažieru kustībai, salīdzinot ar 2019. gadu, ir ievērojami uzlabojusies arī ASV, Dienvidkorejā, Lielbritānijā un Itālijā. "Mēs pašlaik piespiedu kārtā veicam līdz šim lielākā mēroga eksperimentu," sacījis Lesteras Universitātes gaisa piesārņojuma pētnieks Pols Manks. Pēc viņa domām, pandēmija ļauj cilvēcei redzēt, kāda varētu izskatīties videi draudzīga, klimatneitrāla nākotne.
Tomēr monētai ir otra puse. Portāls The Verge raksta – lai gan nav pierādījumu, ka vairākkārt lietojamie maisiņi palielinātu risku inficēties, ASV pircēji sākuši patērēt vairāk polietilēna maisu.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena otrdienas, 7. aprīļa, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!
melnais humors
Dostojevskis> Melnaishumors
Dostojevskis