Vaicāta, vai būtu pārspīlēti pielīdzināt Putinu Staļinam, vai arī Hitleram, kā to nesen darījusi bijusī ASV valsts sekretāre Hilarija Klintone, Grībauskaite atbildēja, ka šāda paralēļu vilkšana ir korekta.
"Tas ir ļoti objektīvs raksturojums tam, ko dara Putins," sacīja Lietuvas prezidente. "Viņš izmanto tautību kā ieganstu, lai iekarotu zemes ar militāriem līdzekļiem."
"Tieši tā rīkojās Staļins un Hitlers. Šādi salīdzinājumi ir pilnībā piemēroti," viņa piebilda.
Klintone nāca klajā ir līdzīgu salīdzinājumu kādā privātā sarīkojumā martā, ziņoja vietējie mediji.
Izsakoties par Krievijas iebrukumu Krimā un Maskavas apgalvojumiem, ka tā aizstāv krievvalodīgos, Klintone sacīja: "Tas izklausās pazīstami. Tieši tā Hitlers rīkojās 30.gados."
"Teju katru nedēļu Kaļiņingradā līdzās mūsu robežām notiek bruņoto spēku manevri," par norisēm Krievijas anklāvā, kas atrodas starp Lietuvu un Poliju, sacīja Grībauskaite.
Viņa arī apsūdzēja Krieviju "informācijas kara" izvēršanā.
"Maskava manipulē ar krievu minoritātēm Baltijā un panāk, ka tās atbalsta Putina agresiju Ukrainā," norādīja prezidente.
Krievijas diversanti, algotņi un vietējo separātistu kaujinieki kopš aprīļa vidus Ukrainas austrumos sagrābuši vairākas valsts iestāžu un milicijas nodaļu ēkas, kā arī citus stratēģiskos objektus, piemēram, lidlaukus, bet uz ceļiem izveidojuši kontrolposteņus. Reaģējot uz šiem notikumiem, Ukrainas varasiestādes izvērsušas pretterorisma operāciju.
Krievija februāra beigās okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu, bet martā to anektēja. Starptautiskā sabiedrība nosodījusi Krimas okupāciju un tās aneksiju neatzīst. Sodot Krieviju par Krimas aneksiju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis jau noteikušas sankcijas vairākiem desmitiem Krievijas augstāko amatpersonu un Kremļa tuvākā loka cilvēku.