Likums, kuru nākamnedēļ paredzēts pieņemt Ķīnas parlamentam, aizliegs separātisku darbību un ārvalstu iejaukšanos, kā arī atļaus centrālās valdības iestāžu izveidošanu pilsētā. Demokrātijas aizstāvji uzsver, ka šis likums būtiski mazinās Honkongas patstāvību.
Tūkstošiem protestētāju, kuru lielākā daļa bija ģērbušies melnā, sapulcējās pilsētas Kozvejbejas rajonā un skandēja saukļus "Esiet kopā ar Honkongu!", "Atbrīvojiet Honkongu!" un "Mūsdienu revolūcija".
Kad demonstranti nepakļāvās policijas rīkojumam izklīst, kārtības sargi viņus izklīdināja ar asaru gāzi un ūdensmetēju.
120 protestētāji aizturēti, informēja policija.
Koronavīrusa pandēmijas dēļ Honkongā aizliegts pulcēties vairāk par astoņiem cilvēkiem.
Pēdējā laikā Honkongā atkal notiek epidēmijas dēļ pieklusušās protesta akcijas, kas sākās pagājušā gada jūnijā, autonomās pilsētas iedzīvotājiem pieprasot plašāku demokrātiju un tiesības.
Sākotnējais protestu cēlonis bija likumprojekts par aizdomās turamo izdošanu Ķīnai, taču protesti strauji pārauga kustībā, kas iestājas par demokrātiskām reformām.
Honkongai, kas ir viens no pasaules lielākajiem finanšu centriem, ir autonomas teritorijas statuss, atšķirīga tieslietu sistēma un tās pilsoņiem ir paredzētas plašākas tiesības nekā pārējā komunistu pārvaldītajā Ķīnā. Šādu statusu līdz 2047.gadam jeb 50 gadus pēc atdošanas Ķīnai Honkongai noteic Londonas un Pekinas vienošanās.
Eiropas vērtības bez maskas