Ajatollas izteikumus pirmdien pārraidīja valsts televīzija.
"Līdz ar sankcijām amerikāņi nesen pieteikuši vēl divas iespējas - karš un sarunas. Kara nebūs, un sarunās mēs neiesaistīsimies," sacīja līderis.
"Sarunas ar ASV mums pavisam noteikti kaitēs un ir aizliegtas," viņš uzvsēra.
ASV no jauna Irānai noteiktās sankcijas spēkā stājās otrdien.
Pirmdien Irāna paziņoja, ka ir palaista ražošanas līnija tuvā darbības rādiusa raķetēm "zeme-zeme", kas ir radariem nemanāmas un mērķus sasniedz jebkuros laika apstākļos.
Aizsardzības ministrs ģenerālis Amirs Hatami televīzijai sacīja, ka raķešu nosaukums ir Fateh-e Mobin jeb Spožais uzvarētājs.
Irānas ārlietu ministrs Džavads Zarifs sestdien paziņoja, ka, ņemot vērā ASV atjaunotās sankcijas, tuvākajā laikā nenotiks tikšanās ar augstākajām ASV amatpersonām.
Irānas prezidents Hasans Ruhani vēl pagājušajā nedēļā sacīja, ka Irāna "vienmēr pozitīvi izturas pret sarunām", bet ka Vašingtonai vispirms ir jāapliecina, ka tai var uzticēties.
Konfrontācija ASV un Irānas starpā kopš Islāma revolūcijas ar naftas resursiem bagātajā valstī turpinās teju 40 gadus.
Līdz 1979. gada revolūcijai Irāna bija tuva ASV sabiedrotā.
ASV prezidents Donalds Tramps maijā paziņoja, ka Savienotās Valstis izstājas no pasaules lielvaru noslēgtās kodolvienošanās ar Irānu un ka Vašingtona atjauno pēc šīs vienošanās noslēgšanas apturētās sankcijas.
Pārējās valstis, kas parakstīja vienošanos - Lielbritānija, Francija, Vācija, Ķīna un Krievija -, ir apņēmušās paturēt atvērtus ekonomiskos, finanšu un transporta kanālus ar Irānu, neskatoties uz ASV sankcijām.
Izstājoties no kodolvienošanās, ASV cenšas izolēt Irānu un vairot ekonomisko spiedienu.
Eiropa pret šiem soļiem iebilst un solījusi rast ceļus, kā saglabāt tirdzniecības saites ar Irānu.
Tramps paziņojis, ka ir atvērts jaunam līgumam, kas aptvertu ne tikai Irānas kodolobjektus, bet arī tās raķešu programmu un aktivitātes reģionā, kas tiek uzskatītas par draudu ASV sabiedrotajai Izraēlai.
trusis nejaukais