Kazahstānas valdība, kā tiek ziņots, apgalvojusi, ka programmatūra ir nepieciešama drošības apsvērumu dēļ, tomēr Google un Mozilla norādīja, ka pēc instalācijas sertifikāts ļauj valdības institūcijām atkodēt un lasīt visu, ko interneta lietotājs raksta vai publicē, tostarp kontu informāciju un paroles.
Arī Mičiganas Universitātes pētnieki atklāja, ka pārlūkprogrammas sertifikāta instalācija ļauj valdībai novērot saites, kuras apmeklē iedzīvotāji, un sekot līdzi visam, ko raksta vai publisko interneta lietotāji.
Pētnieki secinājuši, ka viltus sertifikāts tika vērsts pret 37 vietnēm, tostarp Google piederošās ziņapmaiņas vietnēm, Google Docs, Instagram, Gmail, Twitter, Facebook un vairākiem Krievijas sociālo mediju pakalpojumiem, ieskaitot VKontakte un Mail.ru.
Google Chrome ar 70% tirgus ir populārākā interneta pārlūkprogramma Kazahstāna, liecina kompānijas StatCounter dati.
"Mēs nepacietīsim nekādus jebkādas organizācijas - valdības vai citas - mēģinājumus iejaukties Chrome lietotāju datos. Mēs esam veikuši aizsardzību pret šo īpašo problēmu, un vienmēr rīkosimies, lai aizsargātu savus lietotājus visā pasaulē," paziņoja Google Chrome vecākā direktore inženierijas jautājumos Parisa Tabrisa.
Apple apstiprināja, ka arī bloķēs šo sertifikātu.
.