Pārvietotie cilvēki tiekot novirzīti uz telšu pilsētiņām pie netālajām apdzīvotajām vietām – Hānjunīsas un Mavasi. Tur viņiem Izraēlas armija sola nodrošināt pajumti, pārtiku, ūdeni un medikamentus.
Izraēlas Aizsardzības ministrija pirmdien paziņoja, ka šī pagaidām būšot tikai ierobežota militārā operācija Rafahā. AFP vēsta, ka Izraēlas aizsardzības ministrs Joavs Galants paziņojis, ka militārā operācija Rafahā nepieciešama, jo Hamās atsakās starpnieku organizētajās sarunās piekrist priekšlikumiem par vismaz daļas sagrābto ķīlnieku atbrīvošanu. Savukārt Hamās pārstāvis Sami Abu Zuhri aģentūrai Reuters pirmdien paziņoja, ka Izraēlas rīkojums palestīniešiem evakuēties no Rafahas pirms plānotās ofensīvas "ir bīstams saasinājums, kam būs sekas".
Izraēlas Aizsardzības spēki pirmdien izplatīja lapiņas Rafahas austrumu rajonos, kurās cilvēki aicināti evakuēties. Tajās arī norādīti rajoni Rafahā, kur notikšot Izraēlas spēku operācija, un izteikts brīdinājums, ka "ikviens, kurš atrodas teroristu organizācijas tuvumā, apdraud sevi un savus ģimenes locekļus".
Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu kārtējo reizi uzsvēris, ka, neskatoties uz daudzu valstu un starptautisko organizāciju paustajām bažām, Izraēla noteikti veiks militāro operāciju Rafahā. Tas nebūšot atkarīgs no sarunu ar Hamās par uguns pārtraukšanu gaitu. "Nav iespējams variants, ka mēs beigsim karu, nesasniedzot visus tā mērķus. Mēs ieiesim Rafahā un iznīcināsim tur esošos Hamās bataljonus, lai panāktu pilnīgu uzvaru. Nav svarīgi, vai mums ir vienošanās par pauzi karadarbībā, vai nav," BBC citē B. Netanjahu biroja izplatīto paziņojumu.
Daļa Hamās kaujinieku iebrukuma laikā sagrābto ķīlnieku radinieku pauduši bažas, ka armijas ieiešana Rafahā varētu apdraudēt ķīlnieku dzīvības saglabāšanu.
Karš starp Izraēlu un Hamās Gazas joslā sākās pēc tam, kad 7. oktobrī Hamās kaujinieki iebruka Dienvidizraēlā.