Līdz ar to tiks atjaunots šomēnes atceltais aizliegums ārzemniekiem ierasties īstermiņa biznesa braucienos, kā arī iebraukt ārvalstu studentiem un darbiniekiem.
Nedēļas nogalē Japāna iebraucējiem no Āfrikas dienvidu valstīm noteica prasību desmit dienas uzturēties karantīnā mītnēs, ko šim nolūkam izraudzījusies valdība.
Bažās par omikrona paveida izplatību ceļošanas ierobežojumus ieviesušas daudzas valstis.
Omikrona paveidu pirms dažām dienām identificēja zinātnieki Dienvidāfrikā un par to joprojām zināms maz. Tostarp nav īsti skaidrs, vai tas ir lipīgāks, biežāk izraisa nopietnas slimības vai rezistentāks pret pašreizējām Covid-19 vakcīnām. Tikmēr daudzas valstis steigušās rīkoties.
Maroka nolēmusi uz divām nedēļām aizliegt ienākošos pasažieru avioreisus, un arī Izraēla slēgs savas robežas ārvalstniekiem. Tie ir vieni no stingrākajiem pasākumiem, kas ieviesti, bažījoties par omikrona paveida izplatību.
Omikrona paveids konstatēts jau daudzās zemēs, sākot no Nīderlandes un Lielbritānijas un beidzot ar Honkongu, Austrāliju un Kanādu.
Nīderlande svētdien paziņoja, ka atklājusi vismaz 13 omikrona gadījumus, bet Austrālijā un Kanādā tika konstatēti katrā pa diviem gadījumiem.
Ņemot vērā, ka šis paveids jau ir konstatēts daudzās valstīs un ka robežu slēgšanai bieži vien ir ierobežota ietekme, Pasaules Veselības organizācija (PVO) aicinājusi paturēt robežas atvērtas.