Japāna apņēmusies palielināt izdevumus aizsardzībai līdz 2% no iekšzemes kopprodukta (IKP) līdz 2027.gadam, pārveidot militāro pavēlniecību un iegādāties jaunas tālas darbības rādiusa raķetes.
"Mūsu aizsardzības spēju fundamentāla nostiprināšana ir neatliekamākais izaicinājums šajā smagajā drošības vidē," pagājušajā nedēļā norādīja Japānas premjerministrs Fumio Kisida.
Aptaujas liecina, ka Japānas sabiedrība lielākoties atbalsta pārmaiņas aizsardzības politikā, jo ir nobažījusies par Ķīnas militārā spēka pieaugšanu un ģeopolitiskajiem notikumiem, piemēram, karu Ukrainā.
Taču pārmaiņas var izpelnīties arī pretrunīgus vērtējums, jo Japānas konstitūcijā, kas tika pieņemta pēc Otrā pasaules kara, armija tiek dēvēta par Pašaizsardzības spēkiem un tai liegts veikt uzbrukuma operācijas, ierobežojot tās uzdevumus vienīgi ar valsts teritorijas aizsardzību.
Japānas valdība piektdien apstiprināja trīs aizsardzības un drošības dokumentus, kuros Pekina nodēvēta par lielāko stratēģisko izaicinājumu, kāds jebkad bijis Japānas drošībai un stabilitātei, kā arī norādīts, ka Ķīna rada nopietnas bažas starptautiskajai kopienai.