"Kanādas attieksme pret Irānas režīmu ir labi zināma. Kanāda Irānas valdību uzskata par šobrīd visnozīmīgāko draudu globālajam mieram un pasaules drošībai," paziņojis ārlietu ministrs Džons Bērds. "Diplomātiskās attiecības starp Kanādu un Irānu ir apturētas. Viss Kanādas diplomātiskais personāls Irānu ir atstājis, un irāņu diplomāti Otavā saņēmuši rīkojumu aizbraukt piecu dienu laikā."
Lai gan Kanāda nav norādījusi konkrētus iemeslus diplomātisko attiecību saraušanai, tā savu lēmumu pamato ar to, ka nav pārliecināta par savas pārstāvniecības personāla drošību un ka Irāna joprojām sniedz atbalstu Sīrijas režīmam.
Otava norāda arī uz Teherānas veikto "kūdīšanu uz genocīdu" pret Izraēlu.
Savā paziņojumā Bērds pieminējis arī Teherānas atteikšanos piekāpties savas kodolprogrammas jautājumā, kā arī apsūdzējis Irānas valdību starptautiskā terorisma atbalstīšanā un norādījis, ka Irānas režīms ir "viens no lielākajiem cilvēktiesību pārkāpējiem pasaulē".
Ministrs uzsvēris, ka Teherāna izrādījusi atklātu nerēķināšanos ar Vīnes konvenciju un tajā sniegtajām garantijām diplomātisko pārstāvniecību personālam.
"Šādos apstākļos Kanāda vairs nevar ilgāk saglabāt savu diplomātisko klātbūtni Irānā," uzsvēris Bērds.
Ministrs brīdinājis Kanādas pilsoņus, ka Otava nevarēs viņiem sniegt palīdzību, ja tie nolems apmeklēt Irānu. Kanādiešiem, kuriem Irānā nepieciešama konsulārā palīdzība, ieteikts saistīties ar Kanādas pārstāvniecību Turcijā.
Kanādas pilsoņi, kuriem ir arī Irānas pilsonība, brīdināti, ka Teherāna dubulto pilsonību neatzīst.