Skotijas konservatīvo konferencē Edinburgā Kemerons apņēmies izkliedēt pārmetumus, ka viņa valdība mēģina iebiedēt skotus, lai tie paliktu Lielbritānijas sastāvā.
Kā ziņots, 18.septembrī paredzēts referendums par Skotijas neatkarību.
"Šis referendums ir milzīgs dzīves lēmums un tādus nepieņem, nesaņemot visu iespējamo informāciju," uzskata Kemerons.
Lielbritānijas enerģētikas uzņēmuma BP vadītājs Bobs Dadlijs pagājušajā mēnesī brīdināja, ka "visiem uzņēmumiem ir bažas" par gaidāmo referendumu. Viņš norādīja, ka nav skaidrības par nodokļu sistēmu un valūtu, kāda varētu būt neatkarīgā Skotijā.
Lielbritānijas finanšu ministrs Džordžs Osborns ir noraidījis iespēju Skotijas neatkarības pasludināšanas gadījumā veidot vienotu valūtas savienību ar Skotiju, norādot, ka Bank of England atzinusi šādu ideju par neīstenojamu.
Arī Eiropas Komisijas prezidents Žozē Manuels Barrozu izteicis šaubas par Skotijas nākotni, norādot, ka neatkarīgas Skotijas pievienošanās Eiropas Savienībai būtu "sarežģīta, ja ne pat neiespējama".
"Paskatieties, kas izklāsta šīs sekas: Bank of England vadītājs, Eiropas Komisijas prezidents, biznesa līderi tādās kompānijās kā BP un Shell, Alliance Trust un RBS, Lloyds, Barclays - saraksts turpinās un turpinās," uzrunā Skotijas konservatīvajiem gatavojas norādīt Kemerons, piebilstot, ka tie nav nekādas "politiskās marionetes", bet nopietnas un bezpartejiskas figūras.
"Tādēļ doma, ka šie ir tukši brīdinājumi un politiska panikas celšana, ir mīts, un mēs esam parādā Skotijas iedzīvotājiem šo mītu sagraut," norādīs Kemerons.
Jaunākās sabiedriskās domas aptaujas liecina, ka neatkarību atbalsta 39% skotu, kas ir augstākais rādītājs pēdējos sešos mēnešos, bet 48% vēlas palikt Lielbritānijas sastāvā.