"Es neesmu pret pārrēķināšanu, taču šis ir pilnīgi nepieņemami," sacīja premjers. "Mēs negrasāmies uzreiz izvilkt čeku grāmatiņu un izrakstīt čeku par diviem miljardiem eiro. Tā nenotiks."ES pieprasījusi Lielbritānijai palielināt iemaksas savienības budžetā, jo Apvienotās Karalistes tautsaimniecībai pēdējo gadu laikā sekmējies labāk, nekā prognozēts.Tādējādi Lielbritānijas ikgadējās kopējās iemaksas, kas šobrīd sasniedz 8,6 miljardus mārciņu, palielināsies par piektdaļu.Avots Lielbritānijas valdībā jaunās budžeta prasības nodēvēja par "nepieņemamām".Ņemot vērā eiroskeptiķu Apvienotās Karalistes Neatkarības partijas (UKIP) panākumus vēlēšanās, arvien aktīvāk izskan premjerministram Deividam Kemeronam adresētie aicinājumi pārskatīt Lielbritānijas un ES attiecības."Tas ir nepieņemami - mainīt iemaksas par iepriekšējiem gadiem un pieprasīt tās atpakaļ, savlaicīgi nebrīdinot," sacīja avots."Eiropas Komisija (EK) necerēja uz šo naudu, un tai šī nauda nav vajadzīga, un mēs strādāsim kopā ar citām valstīm, kas ir skartas līdzīgā veidā, un darīsim visu iespējamo, lai to apstrīdētu," norādīja avots.
Tikmēr Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žozē Manuels Barrozu piektdien paziņoja, ka Lielbritānijai bija jābūt gatavai Eiropas Savienības (ES) papildus pieprasītajam 2,1 miljardam eiro, kas saniknojis Londonu.
"Tam nevajadzēja būt pārsteigumam dalībvalstīm," žurnālistiem paziņoja Barrozu.
Pēc viņa teiktā, skaitlis 2,1 miljards eiro ir balstīts uz statistikas datiem par ekonomiku, kurus Lielbritānija pati iesniegusi EK.
Aprēķini ir balstīti uz mehānismiem, par kuriem dalībvalstis "vienojušās vienbalsīgi", norādīja Barrozu. "Mēs esam bijuši uzmanīgi, lai nepolitizētu procesu, kuru mums uzdots administrēt."